"Koncerta stilistika ietvers gan impresionistiskas, gan ekspresīvi izteiksmīgas un arī latviskas intonācijas, taču visu autoru darbus apvienos dzīvības tēma," stāsta koncerta veidotāja Liene Denisjuka-Straupe.
Franču avangardista Olivjē Mesiāna (1908–1992) interese par ornitoloģiju spoguļosies skaņdarbā Melnais strazds flautai un klavierēm. Ar putnu radīto skaņu pētīšanu ir aizrāvies arī amerikāņu komponists Džons Luters Adamss (1953), tiesa, viņam tuvajā Aļaskas ainavā. Viņa rokrakstu, kas piesātināts ar iluzoru pasauli uzburošiem perkusīvajiem elementiem, varēs baudīt skaņdarbā Putnu dziesmas.
Savukārt jaunzēlandieša Gareta Fāra (1968) radošajā redzeslokā ir savas dzimtenes iezemiešu tradicionālā kultūra un tās modificēšana skaņurakstā. Tembrāli spilgta mijiedarbe starp flautu un marimbu koncertā atklāsies viņa trīsdaļīgajā ciklā Ziedošā flauta.
Koncerta programmu līdzsvaros latviešu autoru mentalitāte. Pirmatskaņojumu piedzīvos īpaši šim mūziķu sastāvam radīts jaundarbs Trio, kura autores Selgas Mences (1953) filozofiskajā skatījumā uz dzīves norisēm būtiska loma ir latviskajam kodam. No komponista un arīdzan televīzijas raidījumu režisora Roberta Liedes (1965) muzikālās daiļrades izskanēs opuss Saules pieskārieni, savukārt ar tēlainību apburs jaunās paaudzes komponistes Annas Martas Burves (1998) skaņdarbs Ceriņš, zvaigzne un pelēkbrūnais putns.
Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes tīklā.