15. jūlijā festivālu atklāja pianisti Sergejs Osokins, Andrejs Osokins un Georgijs Osokins ar Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Trīs Osokini ir pianisma mākslas zīmols – divi dēli un tēvs. Izcila vēriena virtuozi, klavierspēles pētnieki un dziļi mākslinieki, kuru radītās koncertprogrammas vienmēr ir svētki klaviermūzikas mīļotājiem. Osokinu kopīgie koncerti ir notikums ar dziļi pārdomātu vēstījumu, kuros allaž skan skaistākais klaviermūzikas zelta repertuārs un klasiskās mūzikas šedevri oriģinālos pārlikumos divām un pat trim klavierēm.
Koncertā skanēja daļas no hrestomātiskajiem Roberta Šūmaņa un Edvarda Grīga romantisma klavierkoncertiem, kā arī hipnotizējošais Morisa Ravela Bolero versijā trim klavierēm – reibinošā dejas apoteoze šajā skaņdarbā nostalģiski atskatās uz aizejošo laikmetu. Programmā bija arī Volfganga Amadeja Mocarta unikālais koncerts trim klavierēm un orķestrim, atklājot Mocarta ģeniālo spēju savienot valdzinošu lirismu ar filigrānu polifoniju, un Johana Sebastiāna Baha Koncerts četrām klavierēm re minorā, kas ir Antonio Vivaldi koncerta četrām vijolēm op. 3 (L'estro armonico) 10 pārlikums – šajā reizē tas izskanēs Georgija Osokina versijā trim klavierēm un orķestrim.
16. jūlijā festivālā izskanēja koncerts Dzimuši Latvijā, kas jau kļuvis par Jūrmalas festivāla tradīciju. Koncertā uz vienas skatuves satikās dažādu paaudžu mūziķi, Latvijā dzimušie mūzikas spīdekļi – gan jaunie talanti, gan Latvijas koncertdzīves redzamākie mākslinieki, gan latviešu mūziķi ar starptautisku slavu, kuru uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums. Mākslinieku vidū bija tenors Aleksandrs Antoņenko, mecosoprāns Zanda Švēde, soprāns Annija Kristiāna Ādamsone, čellisti Ramons Jafē, Poļina Hļebņikova, akordeoniste Ksenija Sidorova, vijolniece Elza Siliņa. Jūrmalas festivāla orķestri diriģēja Ainārs Rubiķis. Programmā skanēja daudzveidīga klasiskās mūzikas skaņdarbu izlase no baroka līdz pat mūsdienām, tai skaitā fragmenti no Volfganga Amadeja Mocarta operām, reti atskaņotās Ludviga van Bēthovena oratorijas Kristus uz Eļļas kalna, ārijas un dueti no skaistākajām romantisma un verisma operām, latviešu klasiķu Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jāņa Ivanova simfoniskie opusi, kā arī sitaminstrumentālista un komponista Ernesta Mediņa veltījums Jāzepa Vītola 160. gadadienai Gaismas pilī. Tāpat koncertā skanēja Antonio Vivaldi, Henrika Veņavska, Franka Andželisa un Bēla Bartoka instrumentālā mūzika, izceļot solistu virtuozo spozmi un muzikalitāti.