Pēcpusdienā mazākajiem festivāla apmeklētājiem bija iespēja baudīt režisora Edgara Niklasona radīto muzikālo pasaku Kaķpēdiņu skola, par pamatu ņemot ventspilnieka Herberta Dorbes 1971. gadā sarakstīto stāstu Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī. Nebēdnīgā piedzīvojumā mazākos klausītājus veda aktieris Artūrs Putniņš un LNSO mūziķi Kaspars Majors, Arvīds Zvagulis, Oskars Bokanovs un Edgars Saksons. Muzikālā pasaka ar panākumiem pirmo reizi izskanējusi pērn, kad festivāls LNSO vasarnīca norisinājās Latgales vēstniecībā Gors.
Savukārt festivāla noslēguma koncerts vainagojās ar klasiskās mūzikas sensācijas, kanādietes ar itāļu saknēm - mecosoprāna Emīlijas D’Andželo (Emily D'Angelo) uzstāšanos. Vien 28 gadu vecumā D’Andželo regulāri viesojas labākajos pasaules opernamos. No daudzām citām savām kolēģēm viņa atšķiras ar oriģinālo skaņdarbu izvēli, neatkarīgo domāšanu, robežu neatzīšanu un palaikam arī ar personīgo stilu, uz skatuves nereti kāpjot, piemēram, armijas zābakos. To varējām redzēt arī uz koncertzāles Latvija skatuves. Kopā ar LNSO un diriģentu Aināru Rubiķi viņa dziedāja dziesmas no sava debijas albuma enargeia un Albana Berga vokālo ciklu. enargeia iekļuvis National Public Radio 2021. gada Top 50. Savukārt Canadian Broadcasting Corporation to atzina par 2021. gada labāko Kanādas klasiskās mūzikas albumu. Koncerts vainagojās ar apmeklētāju ovācijām,
LNSO vasarnīca ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vasaras festivāls, kurā vienkopus satiekas akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas stihijas. Festivāla galvenā iecere ir doties prom no galvaspilsētas tuvāk Latvijas reģionālo koncertzāļu klausītājiem. "Vasarnīca" iepriekš skatītājus priecējusi gan Cēsīs, gan Rēzeknē, bet astotajā norises gadā tā atgriezās Ventspilī, kur festivāls norisinājās arī 2020. gadā.
LNSO vasarnīca ir festivāls ģimenei un draugiem, LNSO patstāvīgajiem klausītājiem un visiem, kas gatavi izbaudīt skaistu, tajā pašā laikā – neparastu un izmeklētu muzikālo programmu. Šogad festivālā uzstājās arī pianists Andrejs Korobeiņikovs un par popmūzikas princi dēvētais Šons Nikolass Sevidžs. Koncertus diriģēja Andris Poga, Guntis Kuzma un Ainārs Rubiķis. Savukārt jauniešiem tika sagatavots jauniestudējums – laikmetīgās dejas izrāde Tīklā ar komponista Riharda Zaļupes mūziku, Artūra Dīča dramaturģiju, Lienes Gravas horeogrāfiju un Līgas Zepas vizuālajiem risinājumiem.