"Šis ir liels solis uz priekšu koncertzāles attīstībā, kas ļauj mums turpināt darbu jebkādos apstākļos. Mērķtiecīga tehnoloģiju attīstība Lielajā dzintarā jau šobrīd ļauj mums un mūsu partneriem būt sasniedzamiem ne tikai klātienē, bet arī globāli. Jau vairākus gadus esam smēlušies pieredzi Berlīnē, Gēteborgā un Stokholmā, esam sekojuši līdz aktuālajām tendencēm, un mums ir liels prieks, ka digitālās koncertzāles modeli esam ieviesuši arī Latvijā.
Jaunais digitālais aprīkojums būs pieejams ne tikai mūzikas un mākslas pasākumu video translācijām un ierakstiem, bet tiek piedāvāts kā papildu iespēja arī visiem konferenču, lekciju un semināru organizatoriem, kuriem tagad tiešsaistē no Liepājas būs iespēja sasniegt auditoriju visā pasaulē. Pasākumu filmēšana notiek, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, drošības un piesardzības pasākumus, un ārkārtējās situācijās laikā SIA Lielais dzintars telpu nomai piešķir 50% atlaidi.
"Esam gandarīti par mūsu jaunā digitālā aprīkojuma piedāvātajām iespējām. Aparatūra ir diskrēta, tā netraucē izpildītājiem uz skatuves un arī klausītājiem zālē. Viena no robotkameru priekšrocībām ir iespēja tās ērti pārvietot un piedāvāt pasākumu filmēšanu gan Lielajā zālē, gan Kamerzālē," stāsta Timurs Tomsons.
Jau pirmajos divos koncertos, kuros tika izmantots jaunais aprīkojums, skatītāji varēja piedzīvot, kādas jaunas iespējas un koncertu baudīšanas pieredzi piedāvā iegādātās robotkameras. Pateicoties šīm inovatīvajām, attālināti vadāmajām ierīcēm, skatītājiem iespējams piedāvāt tādus kadrus un attēlu leņķus, kas nebūtu iespējams ne baudot koncertu klātienē, ne izmantojot klasiskās filmēšanas iespējas.
"Katra no četrām robotkamerām spēj saglabāt līdz 100 dažādām pozīcijām jeb kadrējumiem, no kuriem 10 tiešraides laikā ir mums ērti pieejami, tā teikt pirkstu galos," iepazīstina video režisors Gregors Jānis Mažis.
"Kļūstot par digitālo koncertzāli, Lielais dzintars paplašina savas iespējas — lai tiešraidē no Liepājas koncertnama piedzīvotu kādu koncertu vai citu notikumu, vairs nepastāv teju nekādi sociāli, ekonomiski vai ģeogrāfiski faktori, kas klausītājam ikdienā, iespējams, liedz vai apgrūtina nokļūšanu koncertzālē, jo 90% no mājsaimniecībām Latvijā lieto internetu," ar projekta priekšrocībām iepazīstina Timurs Tomsons, vienlaikus uzsverot, ka klātienes apmeklējums un tā laikā gūtā pieredze uzskatāms par īpašu, savā ziņā ārpus konkurences esošu kultūras produktu, kas šobrīd ir ekskluzīvs.
Digitāla aprīkojuma iegāde veikta ar Liepājas koncertzāles Lielais dzintars attīstības biedrības un fonda Uniting History līdzdalību.
Turpmākie tiešraides koncerti, kuros varēs novērtēt koncertzāles Lielais dzintars digitālo aprīkojumu:
Liepājas Simfoniskā orķestra koncertcikls tiešraidē Simfonija Tuvāk, tuvākie izlaidumi 19. februārī plkst. 19 Sibēliusa trešā un 12. martā plkst. 19 Dvoržāka devītā.
Sestdien, 17. aprīlī, plkst. 19 koncertsēriju Personīgi turpinās jauno, daudzsološo mūziķu Trio Carmine ar programmu Bartoka kontrasti un Ratnieces mirdzums.
Informācija par pieslēgšanos tiešraidēm koncertzāles mājaslapā www.lielaisdzintars.lv