Festivālā šogad uzstājās gan spoži ārvalstu mākslinieki, gan lieliski pašmāju mūziķi. Centrālā koncertvieta bija Rīgas Doma dārzs, kur 4. un 5. jūlijā koncertus sniedza itāļu bandoneonists Daniele di Bonaventura kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Lielbritānijā dzīvojošais itāļu ģitārists Antonio Forcione, kubiešu pianists Jorge Luis Pacheco un amerikāņu dziedātājs José James.
Katrā koncertā valdīja sava, īpaša atmosfēra, taču par īpašu izaicinājumu kļuva negaidītās lietusgāzes Antonio Forcione uzstāšanās laikā. Rezultātu pēc koncerta vislabāk noraksturoja pats mākslinieks: “Koncerts Rīgā bija kaut kas no citas pasaules... Pēkšņās lietusgāzes, kas mūs visus pārsteidza, nespēja nomākt mūsu garastāvokli! Skaistais Doma dārzs bija dzīvs ar mūzikas skanējumu un visneticamākās publikas klātbūtni. Cilvēki ne tikai stāvēja un skatījās; viņi dejoja, pārvēršot vakaru par neaizmirstamiem svētkiem, ko es lološu vēl ilgi. Milzīgs, sirsnīgs paldies visiem, kuri mūs tik brīnišķīgi uzņēma! Rīga, tev ir īpaša vieta manā sirdī.”
Prieku par jaunā albuma 1978 tūres uzsākšanu tieši Rīgā pēc koncerta Rīgas Doma dārzā neslēpa arī José James: “Rīgas ritmi ir lielisks festivāls vienā no skaistākajām pilsētām pasaulē. Esmu patiesi pateicīgs visiem lieliskajiem faniem un mūzikas mīļotājiem Rīgā!”
Rīgas ritmi 2024 koncerti notika arī kultūras centrā Noass, kur savu mākslinieku uzstāšanos piedāvāja izdevniecība Jersika Records. Tur koncertēja klarnetista Indriķa Veitnera un vibrofonista Ērika Mieža kvartets, trombonista Vadima Dmitrijeva kvartets un saksofonista Toma Rudzinska kvartets, kuri visi piedāvāja savas visjaunākās programmas.
Tāpat festivāla koncerti norisinājās Lounge Fenikss viesnīcā Aston Hotel Riga, kur ar stāvovācijām tika sveikts gan pianista Matīsa Žilinska trio, gan arfistes Elizabetas Lāces trio, un Riga Jazz Lounge viesnīcā Radisson Blu Latvija, vietējiem skatītājiem un ārvalstu viesiem dodot iespēju novērtēt Latvijas jaunās džeza un improvizācijas mūzikas paaudzes pārsteidzošās kvalitātes.
Savukārt Latvijas Radio 1. studijā notika festivāla galveno viesmākslinieku vadītas meistarklases, kas ierasti izvērtās par ekskluzīvu iespēju satikt pasaules mēroga mūziķus un uzzināt daudz jauna gan par viņu radošo darbību, gan neparastajām prasmēm.
“Iespēja piekļūt tik tuvu mūziķu domām ir retums!” pēc meistarklašu apmeklēšanas atzina vācu žurnāliste Angela Ballhorna, kura raksta prestižajam Šveices džeza žurnālam Jazz’n’More. “Tas, ka dziedātājs José James ļāva piedalīties dziesmas tapšanas procesā, sākot no pirmajiem bītboksa ritmiem līdz gatavam skaņdarbam, bija absolūti fascinējoši. Jorge Luis Pacheco stāsts par garajām treniņsesijām, lai sasniegtu tādu virtuozitāti, kā šobrīd, atziņas no Daniele di Bonaventura un Antonio Forcione melodiju un iedvesmas meklējumu procesa – tas viss padarīja bagātāku meistarklasēm sekojušo vakara koncertu baudīšanu!”
Pēc visas festivāla koncertprogrammas izkanēšanas mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns rezumēja: “Vienmēr ir gandarījums, kad kāds pēc koncerta apmeklējuma pienāk un pasaka – šis bija labākais koncerts manā mūžā! Tā tas vairākkārt notika arī šogad. Tāpat ir gandarījums, kad Eiropas festivālu asociācija piešķir EFFE kvalitātes zīmi par augsvērtīgu programmu un profesionālu organizāciju. Bet vislielākais prieks man ir par mūsu komandu un atbalstītājiem, bez kuriem mūzikas svētki nebūtu iespējami. Noteikti gribu izcelt arī Daniele di Bonaventura un Sinfonietta Rīga kopprojektu Tango svīta, arī José James jaunā albuma pirmo tūres koncertu, kā arī latviešu jaunos māksliniekus un vērtīgās viesmākslinieku meistarklases. Tas dod nepieciešamo sparu turpināt!”
Mūzikas festivāls Rīgas ritmi nākamā gada jūlijā atzīmēs 25 gadu jubileju, bet vēl šoruden piedāvās koncertsēriju Art of Riga Jazz, kurā uzstāsies itāļu pianists Emiliano D’Auria, poļu izcelsmes kanādiešu pianiste Alexandra Streliski un itāļu pianiste un dziedātāja Francesca Tandoi.
Biļetes uz oktobrī un novembrī paredzētajiem koncertiem jau nopērkamas bilesuparadize.lv.