Izmantojot zinātni kā iedvesmas avotu, dziesmas tapšanā tika iesaistīti bio-dati, kas iegūti no Latvijas mežu gailenēm. Iegūtie dati tika pārvērsti muzikālā informācijā izmantojot īpašu rīku (Plantwave).
Par projektu, māksliniece Sabīne Moore izsakās šādi: "Šoreiz dziesmu ierakstīju / video filmēju pavisam vienītī - tā nebija plānots, bet kaut kā tā sanāca. Un kaut kā tā sanāca diezgan forši (man tā liekas). Dziesma ir veidota no savvaļā atrasto gaileņu sēņu un micēlija bio datiem, bet aranžēta liriski iedvesmojoties no cilvēku savstarpējs pieejamības caur internetu. Dziesmas vizuālā identitāte un mūzikas video ir veidots iedvesmojoties no "sēņu mūzikas instrumenta" radušām skaņām, kas nedaudz izklausās kā 90. piedzīvotā modema interneta piekļuves zvana."
Neparastais muldimediālais dziesmas tapšanas process bija iespējams, pateicoties AKKA/LAA autoru stipendijas atbalstam.
Pērnā gadā izdotais Waterflower albums Balta gaisma tika nominēts divām 2021. gada mūzikas ierakstu gada balvām Zelta mikrofons kategorijās Alternatīvās vai eksperimentālās mūzikas albums un Labākais albuma dizains. Waterflower bieži brauc ārzemju koncerttūrēs, kur tā ir sastopama uzstājoties gan mākslas galerijās, gan underground klubos.