Tikmēr arī cirka mākslas notikumi nav apsīkuši. "Rīgas cirks ir vairākos starptautiskos sadarbības projektos. Festivālos visuzskatāmāk var redzēt, kādas ir pēdējo gadu vēsmas, jaunumi, tur ir žūrijas vērtējums un auditorijas viedoklis," Z. Volkinšteine stāsta. "Veidojot programmu, sekojam, lai būtu reprezentēti pēc iespējas dažādāki žanri. Cirks, tāpat kā teātris, deja un citas mākslas, domāts dažādām auditorijām, ne tikai bērniem. Atkarībā no mākslinieciskajiem līdzekļiem izrāde var būt gan nopietna, gan draiska. Šogad piedāvāsim gan ģimeniskas izrādes, gan intelektuālas, gan programmas festivālu publikai."
Rīgas cirka pavasara sezonu atklās jaunās maģijas izrāde A vue (Viss redzams) 2. un 3. martā Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra telpās. Pirmo reizi Latvijā varēs redzēt neparasta cirka žanra iestudējumu, ko veidojusi Francijas cirka apvienība 32 Novembre. Jaunais maģijas žanrs, kas radies Francijā 2000. gadu sākumā, ir šobrīd aktuāls iluzionisma virziens, kas savieno klasiskos maģijas kodus ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām ilūziju iespējām. Z. Volkinšteine atklāj: "Ja esam pieraduši redzēt iluzionistu ar cilindru, sievietēm, ko pārzāģē, un dūjām, kas izlido no cepures, tad jaunā maģija, tāpat kā laikmetīgais cirks, nav triku virknējums, bet gan izrāde skatuves valodā ar mūziku, gaismām, deju, cirka disciplīnām, žonglēšanu – kas nu katrā izrādē tiek izmantots. Modernā maģija ir atteikusies no iluzionista centrālā tēla, te nav triku veicēja. Par noskaņu, maģiju ir atbildīgi izrādes veidotāji. Piemēram, uz skatuves var notikt levitācija, priekšmetu pārvietošanās, cilvēku mainīšanās vietām utt. Jauno maģiju var salīdzināt ar kino specefektiem, kurus var vērot klātienē un minēt, kā tas tiek panākts. Jaunajai maģijai raksturīgs mūsdienīgums, tehnoloģiju izmantošana, taču tehnika cilvēku vietā brīnumus neveic. Protams, tiek izmantotas dažādas videoiespējas, zinātnes un tehnikas sasniegumi," par jauno maģiju stāsta Z. Volkinšteine. Francijā to var apgūt augstākās izglītības līmenī.
Tieši izglītošanās ir arī iemesls, kāpēc izrādi A vue varēja atvest uz Rīgu – pateicoties starptautiskajam sadarbības projektam Beta Circus, kas veltīts jaunajai maģijai un kura noslēguma daļa norisināsies Rīgā. No 2. līdz 9. martam Rīgā notiks lekcijas un meistarklases, kurās 12 projekta dalībnieki – jaunie mākslinieki no dažādām Eiropas valstīm – apgūs jaunās maģijas noslēpumus.