"Jaunās festivāla komandas sastāvā turpināsies starptautiska līmeņa izziņas process un tiks producēti vietējie mākslas darbi, turpinot īstenot pārdrošas idejas un riskantas izrādes. Šogad festivāls sāks sarunu par mīlestību, šķetinās jautājumus par jaunības kļūdām un sabiedrībā pastāvošām pretrunām, kā arī izaicinās ķermeņa trauslumu. Mēs gribam sniegt iespēju māksliniekiem veidot programmu vēl ciešākā sasaistē ar skatītāju, ļaujot kopīgi iztēloties tādu nākotni un sabiedrību, kurā mēs viens otru pamanām un novērtējam," stāsta festivāla Homo Novus un Latvijas Jaunā teātra institūta radošā direktore Beka Bergere.
Festivālā būs skatāma Ingri Fiksdālas izrāde Diorāma, kas apcer pilsētu un ainavu mainību. Norvēģu māksliniece savā izrāžu sērijā izmanto horeogrāfiju kā lēcu, ar kuras palīdzību ir iespējams mainīt mūsu pasaules uztveri. Ekoloģiskā praksē balstīto Ingri Fiksdālas izrāžu scenogrāfiju veido gan cilvēku ķermeņi, gan nedzīvi objekti. Skaņu radījuši norvēģu eksperimentālie mūziķi Jenija Vāla un Lase Marhaugs, izmantojot lidrobotu, industriāla noiza skaņas un nenosakāmas čaukstošas atbalsis.
Ar izrādi Sekss, narkotikas un noziedzība Rīgā uzstāsies Kanādas mākslinieku apvienība Mammalian Diving Reflex jeb Zīdītāju niršanas reflekss, kas savā radošajā darbā regulāri pārbauda jaunās paaudzes spēju iznirt virs ūdens, kurā pēkšņi attopjamies, pārkāpjot pieaugušo pasaules slieksni. Mākslinieki rada izrādes, instalācijas, filmas un tekstus, kuros pievēršas sabiedrībā pastāvošajām pretrunām, taisnīguma un vienlīdzības tēmām. Latvijā skatāmajā izrādē seši pusaudži aicinās vietējās slavenības uz atklātu sarunu par vismulsinošākajiem jautājumiem.
Kjāras Bersani izrāde Vienradžus meklējot, kas bija iecerēta jau 2020. gada festivālā, skatītājus aicinās uz pārdomām par ķermeņa trauslumu un zūdamību. Itāļu vizuālās un performances mākslinieces prakses centrā ir ķermenis kā politiska kategorija.
Savukārt Cīravā, Aizputes novadā, projekta BE PART (Art BEyond PARTicipation) ietvaros skotu mākslinieki Nīls Kalagans un Simone Kenjona radīs jaundarbu sadarbībā ar vietējo kopienu. Mākslinieki pavadīs šo vasaru, strādājot ar medniekiem, sēņotājiem un citiem ar mežu cieši saistītiem cilvēkiem, lai kopīgi meklētu veidus, kā dažādas sabiedrības kopienas var iesaistīties mākslas procesos ar savām specifiskajām zināšanām un pieredzi. Simone Kenjona un Nīls Kalagans ar saviem darbiem ir labi pazīstami gan Lielbritānijā, gan starptautiski, tie ir bijuši skatāmi Heivorda galerijā, teātrī Sadler’s Wells, Somersethausā, Hepvortas galerijā u. c.
Pilna festivāla programma tiks izziņota augusta sākumā, kad arī tiks sākta biļešu tirdzniecība.