Seminārs ir daļa no Daugavpils pieteikuma 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam.
Pasākumos, kur pulcējas daudz cilvēku, dalībnieku rīcības sekas ir vairāk pamanāmas nekā ikdienā. Kultūras jomas pasākumi savus apmeklētājus izklaidē, iedvesmo un informē. Taču bieži vien pasākuma pozitīvo ieguvumu mazina atstātie atkritumi, sapostīta daba un izšķērdīgi izmantotie resursi. Tāpēc kultūras un izklaides jomā pieredze par to, kā organizēt ilgtspējīgu pasākumu, kļūst arvien nozīmīgāka. To visu ņemot vērā, Daugavpils aicina uz semināru Latgales reģiona kultūras jomas darbiniekus, radošo organizāciju pārstāvjus, kultūras pasākumu kuratorus un organizatorus, jaunatnes lietu speciālistus un īpaši tos, kas ir saistīti ar Daugavpils 2027.
"Seminārā dalīsimies ar labās prakses piemēriem par to, kā kultūras pasākumos var stāstīt par vides un sociālām problēmām, kā pasākumos var atbildīgi patērēt pārtiku un resursus, mazināt un šķirot atkritumus, un izvērtēt vides ietekmi. Noslēgumā pastāstīsim par klimatam draudzīgu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kampaņu #KlimataDraugs," informē semināra rīkotāji.
Ar savu pieredzi un apkopotajiem piemēriem dalīsies pieteikuma Daugavpils 2027 ilgtspējas nodrošināšanas koordinatore Inga Belousa un Pasaules Dabas fonda Vides izglītības un sabiedrības iesaistes koordinatore Elīna Pekšēna.
Reģistrācija: ej.uz/kulturaspasakumuilgtspeja