Latvijas Kara muzeja ekspozīcija būs Latvijā visplašākais sabiedrībai pieejamais vēstures stāsts par Pirmo pasaules karu, kas veidots no 1230 vēstures liecībām.
Ekspozīcija Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā tiek atklāta laikā, kad visā pasaulē piemin Pirmā pasaules kara notikumus. Janvārī aprit 100 gadi kopš Ziemassvētku kaujām – lielākās militārās operācijas Latvijas teritorijā Pirmā pasaules kara laikā.
Ekspozīcija sastāv no diviem tematiskiem blokiem. Pirmā daļa veltīta Pirmā pasaules kara notikumiem Eiropā un Latvijā, savukārt otrā – politiskajām un militārajām pārmaiņām 1917. gadā, kas iesaistīja latviešu strēlniekus Pilsoņu karā Krievijā.
Nozīmīga ekspozīcijas daļa atvēlēta arī civiliedzīvotāju, latviešu strēlnieku atgriešanās procesam no Krievijas un karagūstekņu nometnēm. Ekspozīcijas hronoloģiskais rāmis aptver laika posmu no 1914. -1922.gadam.
Bet ekspozīcijas centrālā vieta veltīta latviešu strēlniekiem, viņu kaujas gaitām un sadzīvei, paralēli atspoguļojot arī pretinieku.
Jaunā ekspozīcija būs vislielākais pieejamais publiskais krājums par Pirmo pasaules karu Latvijā, kurā varēs aplūkot 1231 eksponātus - 95 ieročus, 11 plakātus, 42 atklātnes, 384 priekšmetus, 131 dokumentu un 568 fotogrāfijas.
Ekspozīcijas vizuālā risinājumam autori dizaina birojs H2E izmantojuši stihisku kara frontes vidi, kurā galvenais objekts ir munīcijas kastes. Ekspozīcijas dizains veidots tā, lai apmeklētājam pastarpināti rastos sajūta, ka viņš atrodas armijas arsenālā, un viss, kas atrodas telpā, var atkal "sākt kalpot" karam.
Īpaši uzsverams ir fakts, ka pirmo reizi Latvijas muzeju vēsturē visā ekspozīcijā tiek izmantots "neredzamais" stikls, jeb Artglass. To neredzamu padara no abām pusēm vairākas reizes pārklāta metāla oksīdu kārtiņa, kuras biezums ir salīdzināms ar vienu piecsimto daļu no cilvēka mata biezuma.
Ekspozīcijas autori ir Latvijas Kara muzeja Pirmā pasaules kara vēstures pētnieki Ilze Krīgere un Klāvs Zariņš.
Apmeklētāji ekspozīciju varēs aplūkot sākot ar 2017. gada 12. janvāri.
Jaunizveidotajā ekspozīcijā ieeja būs bez maksas un turpmāk to varēs apmeklēt katru dienu. Lai ekspozīcija būtu saprotama gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārzemju apmeklētājiem, tās saturs tulkots angļu valodā.