KM uzsver, ka īpaši jāattīsta cirka mākslas izglītības un rezidenču programmas, rēķinoties ar to, ka no 2018. gada būs jāatsakās no savvaļas dzīvnieku izmantošanas cirka priekšnesumos.
Šāds lēmums pieņemts pēc Rīgas cirka darbības stratēģijas 2017.-2020. gadam un Mākslinieciskās koncepcijas par Rīgas cirka kā daudzfunkcionāla laikmetīgā cirka mākslas un citu pasākumu norises vietas izveidi izvērtēšanas.
Rīgas cirka ēka ir viens no Eiropā vecākajiem, speciāli cirka darbībai projektētajiem namiem, kuram piešķirts valsts nozīmes kultūrvēstures pieminekļa statuss. Tā ir Latvijas nacionālā bagātība, kuras potenciāls vēl nav pilnībā izmantots. „Rīgas cirka ēkai ir nepieciešama renovācija un atdzimšana jaunā kvalitātē, tādēļ jau šobrīd ir jāpilnveido cirka mākslas darbības modelis, lai veicot cirka ēkas renovācijas darbus pēc iespējas efektīgāk tiktu izmantots ēkas potenciāls cirka mākslas un citām skatuves mākslas jomām,” uzsver Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš.
Valdība jau š.g. 26. jūlijā atbalstīja 263 211 eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Rīgas cirka vajadzībām. 188 287 eiro izmantoti Rīgas cirka ēkas (Merķeļa iela 4) fasādes sienas nostiprināšanai, 44 674 eiro - padziļinātai ēkas tehniskajai apsekošanai. Šobrīd Rīgas cirka ēkā norit tehniskā izpēte; skatītāju drošības dēļ cirka izrāžu norise ir liegta.
Jau ziņots, ka Kultūras ministrija atbalstījusi Zemkopības ministrijas virzītos grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kuri no 2018. gada 1. janvāra liedz izrādīt savvaļas dzīvniekus publiskos pasākumos un priekšnesumos.