Uzvarētāja meta autoru komanda ir SIA Sampling, kur metu īstenojuši dizainere un pētniece Liene Jākobsone, arhitekts Mantens Devrīnts (Manten Devriendt), Solvita Kārkliņa, Zane Saulīte-Zvaigzne un SIA Nomad architects arhitekti Marija Katrīna Dambe un Florians Betats (Florian Betat).
“Militārā tēma ir aktuāla realitāte, ar ko īpaši saskaramies pēdējo gadu laikā. Meta autori piedāvā trāpīgu koncepciju, labi un aizraujoši izklāstītu, viegli uztveramu plašam biennāles apmeklētāju lokam. Tā ir atgādinoša, aktuāla un domāt aicinoša. Starptautiskā sabiedrība uzskatāmā veidā kartē varēs ieraudzīt, cik plaša ir pierobežas zona mūsu valstī un cik gara ir Eiropas Savienības austrumu robeža. Norisinās karš, un šai realitātei nevajadzētu uzgriezt muguru, bet, iespējams, meklēt inteliģentus risinājumus un veidus, kā par to runāt, veicinot sabiedrības izpratni. Aizsardzības jomai tiek virzīti lieli resursi, un jājautā, vai arhitekti un dizaineri tiek pietiekami iesaistīti šajos procesos, un vai te nav rodams iespēju potenciāls labākiem risinājumiem? Ekspozīciju būs iespējams izmantot vairākkārtēji sabiedrības informēšanas un izglītošanas mērķiem. Tāpat ieraugāms potenciāls arhitektūrai, telpiskai plānošanai un dizainam pavērt plašākas sadarbības iespējas ar militāro industriju,” atzinumā pauž konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētājs, arhitekts, Nacionālās arhitektūras padomes priekšsēdētājs Gatis Didrihsons.
Konkursa 2. vietas ieguvējs ir mets ar devīzi WAV 44 Audiogramma ( autori: SIA Layercake, komandas dalībnieki: Reinis Saliņš, Emīlija Kiseļova, Igors Malovickis un Rolands Pēterkops (MAREUNROL’S, Brad Nath, Ieva Glāzere), savukārt 3. vietu ieguvis mets CKM 54, Ne-būvēt ( autori: SIA Brigita Bula arhitekti, komandas dalībnieki: Brigita Bula, Undīne Poriņa, Andris Brinkmanis, Raivis Alksnis, Rūdolfs Baltiņš, Kaspars Vanags).
Atbilstoši iepirkuma procedūrai konkursa pirmo triju vietu ieguvējiem būs jāiesniedz dokumenti, kas apliecina viņu kvalifikāciju, pēc tam augstākā vērtējuma ieguvējs tiks uzaicināts uz sarunu procedūru, lai noslēgtu iepirkuma līgumu par ekspozīcijas īstenošanu.
Metu konkursa godalgu fonds ir 4000 eiro (neieskaitot PVN): metu konkursa 1.vietas ieguvējs saņems 2000 eiro, savukārt 2. un 3.vietas ieguvēji katrs – 1000 eiro.
Kā iepriekš ziņots, KM 15. jūlijā izsludināja metu konkursu, kurā tika aicināti piedalīties Latvijā vai ārvalstīs praktizējoši arhitekti, dizaineri, mākslinieki, kuratori, radošas starpdisciplināras komandas, kas ir juridiskas vai fiziskas personas vai personu apvienības. Pieteikumu iesniegšanas termiņš bija š.g. 16.septembris. Konkursā tika saņemti 10 pieteikumi, visi iesniegtie meti kvalificējās padziļinātai izvērtēšanai.
Iesniegtos pieteikumus vērtēja konkursa žūrijas komisija: tās priekšsēdētājs, Nacionālās arhitektūras padomes priekšsēdētājs, arhitektu biroja Didrihsons arhitekti vadītājs Gatis Didrihsons, priekšsēdētāja vietniece, Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta pētniece Dina Suhanova; žūrijas komisijas locekļi: arhitektu biroja Arhitekta J.Pogas birojs vadītājs, Latvijas Arhitektu savienības padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Poga, SIA Rīgas nami Attīstības un būvniecības projektu vadības departamenta vadītāja, arhitektūras kritiķe, kuratore Ieva Zībārte, māksliniece, scenogrāfe, Latvijas ekspozīcijas Venēcijas biennāles 56. starptautiskajā mākslas izstādē īstenotāja Katrīna Neiburga.
Konkursa mērķis ir izvēlēties augstvērtīgāko ekspozīcijas koncepciju un dizaina risinājumu, kas nākamgad pārstāvēs Latviju Venēcijas biennāles starptautiskajā arhitektūras izstādē.
Kopējā iepirkuma līgumcena par Latvijas paviljona realizāciju nevar pārsniegt 90 000,00 eiro (bez PVN). Papildu projekta īstenošanas izmaksām KM sedz arī telpu nomas izdevumus Arsenālā, paredzot tam atsevišķu finansējumu. Latvijas ekspozīciju ir paredzēts īstenot Venēcijā vēsturiskajās Arsenāla Artigleria telpās.