Dāvinājumu muzeja krājuma papildināšanai dāvinājusi Frīdriha Šefela dzimtas pārstāve Gundega Sēhaus, kura pašlaik dzīvo Vācijā.
19. un 20. gadsimta mijā, bet ne vēlāk kā līdz 1900. gadam Rīgā tika izveidots arhitekta Heinriha Šēla (1829 - 1909) un arhitekta - tehniķa Frīdriha Šefela (1862 – 1913) būvbirojs Scheel&Scheffel. Neraugoties uz īso pastāvēšanas laiku (biroja darbība tika pārtraukta ap 1904. gadu), 20. gadsimta pirmajos gados vairākas Heinriha Šēla un Frīdriha Šefela projektētās ēkas pieder telpiskā risinājuma ziņā nozīmīgākajiem, kā arī dekoratīvi iespaidīgākajiem agrā jūgendstila arhitektūras paraugiem Rīgā.
Šefela jūgendstilā veidotie, greznie arhitektūras pieminekļi joprojām rotā Rīgas vecpilsētas ielas.
Pateicoties Gundegas Sēhaus dāvinājumam, Liepājas muzejs ieguvis Fridriha Šefela studentu cepuri – tumši zaļa samta cepure ar emblēmu virs naga un vārdu Eckenförde” (datējama ap 19. gs. beigām).
Liepājas muzeja krājumā uzņemtas arī rotaslietas – zelta gredzentiņš ar safīra akmeni, ko Frīdrihs Šefels savai līgavai Luīzei dāvinājis uz saderināšanos. Vēlāk, 1945.gadā, Luīze Šefela šo ģimenes relikviju nodevusi savai mazmeitai Urzulai iesvētību dienā.
Dāvinājumā saņemti arī divi sudraba Nameja gredzeni, kas piederējuši Irmai (Gundegas Sēhaus mātei). Liepājas muzeja sudraba priekšmetu kolekcija papildināta ar cigarešu etviju, kas dāvināta ģimenes draugam, kokmateriālu firmas īpašniekam Ernestam Ozoliņam. Uz etvijas lasāms gravējums Viesmīlīgajam Ernestam Ozoliņam, 13.III 1928. Darba biedri. Starp ģimenes rotaslietām, kas nodotas Liepājas muzejam, ir arī piespraude, ko Fridrihs Šefels vedis no Vācijas savai līgavai Luīzei.
Starp dāvinātajiem priekšmetiem ir daudz foto materiālu, pavisam kopā 27 melnbalto fotogrāfiju un atklātņu ar ģimenes locekļiem un no dažādiem notikumiem, piemēram, pastkarte, kas sūtīta Luīzei Šefelei no Pāvilostas. Uz tās redzams Latvijas valsts dibināšanas 16. gadadienai veltīts gājiens.