Dalīborganizāciju sadarbības nolūkos EBU izveidotas daudzveidīgas tematiskās grupas, piemēram, sporta, dokumentālo filmu, pētnieciskās žurnālistikas u.c. Televīzijas mūzikas ekspertu grupā informācijas un klasiskās mūzikas projektu apmaiņai, kā arī sadarbību dibināšanai, attīstīšanai un stiprināšanai apvienojušies EBU dalīborganizāciju pārstāvji – kultūras un mūzikas redakciju vadītāji. Iesaistīšanos grupā noteic pašiniciatīva – konkrētais darbinieks, kurš pārstāv kultūras projektus raidorganizācijā, pats var izlemt, vai vēlas piedalīties. Lielās grupas centrā ir ekspertu kodols un vadības grupa jeb birojs ar 10 dalībniekiem.
"Dalība grupā ir brīnišķīga iespēja sadarboties un iesaistīties kopīgajā Eiropas sabiedrisko mediju skatījumā uz kultūras jomu," teic Ieva Rozentāle. Viņa grupai pievienojās 2014. gadā – uzreiz pēc kļūšanas par LTV Kultūras redakcijas vadītāju. "Sākotnēji darbojos lielajā saimē, bet pēc ļoti aktīvās un veiksmīgās sadarbības ar toreizējo Televīzijas mūzikas ekspertu grupas vadītāju, BBC režisoru Pīteru Maniuru, Rīgā kopā īstenojot vērienīgos projektus Dzimuši Rīgā un Eirovīzijas gada koris (Eurovision Choir of the Year), viņš uzaicināja mani kļūt par vadības grupas jeb biroja dalībnieci – tolaik pirmo pārstāvi no mazas dalībvalsts un raidorganizācijas, pievienojoties Francijas, Norvēģijas, Vācijas, Austrijas, Lielbritānijas un Spānijas ekspertiem.
Šī gada janvārī Ieva Rozentāle pieņēma aicinājumu kļūt par Televīzijas mūzikas ekspertu grupas vadītāju. Par viņas apstiprināšanu amatā uz diviem gadiem balsoja pārējie deviņi vadības grupas pārstāvji.
"Esmu pateicīga par izrādīto godu, un, manuprāt, ir tiešām īpaši būtiski, lai šobrīd mēs, raidorganizāciju pārstāvji no Austrumeiropas, plašajā EBU raidorganizāciju pulkā varam būt iesaistīti un sadzirdēti. Situācija pasaulē ir ļoti mainījusies, tāpēc mums jāizmanto katra iespēja saviem rietumu kolēģiem stāstīt par karu Ukrainā."
Par svarīgākajiem 2023. gada uzdevumiem vadītājas amatā Ieva Rozentāle nosauc ekspertu grupas darba aktivizēšanu, kas pandēmijas laikā mazinājusies, kā arī Latvijā aizsāktā konkursa Eirovīzijas gada koris turpināšanu. "Koru Eirovīzija ir notikusi divas reizes – vispirms Rīgā, tad Gēteborgā, Zviedrijā. Pandēmijas dēļ tradīcija pārtrūka, tomēr ceram, ka šogad vēlu rudenī konkurss atkal notiks."
EBU Televīzijas mūzikas ekspertu grupas dienaskārtībā ir dažādu sadarbību un kopprodukciju veidošana. Piemēram, Covid laikā tika izveidots katalogs, kurā dalībvalstis cita citai pārraidīšanai bez maksas piedāvāja savus kultūras projektus, ļaujot brīvāk piekļūt saturam, kad to saražot bija sarežģīti. Līdzās konkursam Eirovīzijas gada koris grupa pārrauga arī Vīnes filharmoniķu Jaungada koncerta kopprodukciju.