Šodien, Latvijas Muzeju dienā, Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā Sēļu sēta tika pasniegtas Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas. LMB Gada balva ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas Muzeju biedru muzejiskos sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu rezonansi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu muzeju nozares ilgtspējīgu attīstību.
LNMM projekta No-zīmes vadītāja ir Elīna Bērziņa. Tajā ir sagatavotas 12 jaunas tiešsaistes nodarbības četros mākslas muzejos - LNMM galvenajā ēkā, mākslas muzejā Rīgas birža, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā.
Katrs muzejs piedāvā trīs attālinātās nodarbības - pa vienai sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas klašu grupām. No-zīmes nodrošina digitālajai videi īpaši piemērotu muzeju piedāvājumu skolēniem, kas veidots veicot padziļinātu auditorijas izpēti, kā arī integrējot mūsdienīgus digitālos risinājumus.
Biedrības skatījumā, projekts risina muzejiem aktuālu problēmu - kā kultūras iestādēm efektīvi piesaistīt jaunākās paaudzes bērnu un jauniešu uzmanību digitālajā vidē, ņemot vērā konkurējošā satura kvalitāti. Programma sniedz arī ieskatu kultūras nozares profesiju dažādībā, palīdzot skolēniem apzināties arī savas nākotnes profesionālās iespējas. 32 nodarbībās sastopamie eksperti izvēlēti tā, lai reprezentētu nozares pārstāvju daudzveidību gan vecuma, gan dzimuma, gan citu iezīmju ziņā.
Savukārt žūrijas balvu Pamanīts saņēma izstāde Paštrokšņi. Projekta iniciatore ir Paula Tisenkopfa.
Balvu par mūža ieguldījumu saņēma Jānis Garjāns, kura profesionālais, nozīmīgais un nesavtīgais ieguldījums muzeju nozarē rezultējies muzejiem būtiskos projektos un darbos, norādīts LMB tīmekļvietnē.
Iesniegtos projekts vērtēja žūrijas komisija, kurā ietilpst viens pārstāvis no LMB valdes un četri pieaicinātie komisijas locekļi, pārstāvot dažādas ar muzeju darbību saistītas nozares: LMB priekšsēdētāja, LMB Gada balvas darba grupas vadītāja, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāja, vēsturniece Grīnvalde, vēstures doktors, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks, Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta pētnieks, Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības valdes loceklis Jānis Šiliņš.