Biennāļu kuratori bieži apņemas diagnosticēt sava laika kultūras situāciju vai reflektēt par aktuālām sabiedrības problēmām, vērienīgos naratīvos savijot mākslu, kura ir "internacionāla pēc formas un nacionāla pēc satura". Citi savukārt apstrīd šo hegemonisko globalizētās, starptautiski saprotamās kultūras izrādi, sakot, ka pasaule joprojām sadalīta "kūrētās un kūrējošās valstīs" un ka plaisa starp centru un perifēriju, elites mākslu un vietējo kontekstu aizvien vēl ir nepārvarama un neiztulkojama. Iezīmējot vidusceļu starp šīm pozīcijām, kurators un autors Saimons Šeiks norāda, ka "lai gan biennāles ir un būs telpa kapitālam, tās vienlaikus ir arī telpa cerībai".
Lasīšanas darbnīcas teksti: Charlotte Bydler, The Global Art World, Inc.: On the Globalization of Contemporary Art (2004) un Simon Sheikh, Marks of Distinction, Vectors of Possibility: Questions for the Biennial (2009). Interesenti tekstus var saņemt, rakstot uz: [email protected]
LLMC vakarskolas cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē. Tajā tiek apspriesti dažādi laikmetīgās mākslas jautājumi caur nozīmīgu teorētiķu tekstu lasīšanas pieredzi. Dalība LLMC vakarskolā ir bez maksas, un tajā aicināti apmeklēt esošie un topošie mākslinieki, kritiķi, kuratori, kultūras menedžeri, mākslas un humanitāro zinātņu studenti.