Ar vairāk nekā divdesmit instalāciju, skaņas, gaismas un projekciju veidotu stāstu palīdzību būs iespēja ieskatīties senā latvieša mītiskajā pasaulē un uzzināt, kas ir veļi, kā veļu laiku svētīja mūsu senči, kādi bija ticējumi un tradīcijas.
Gaismas objekti vēstīs par trauslo un tajā pašā laikā spēkpilno saikni starp cilvēku un dievišķo pasauli, veļu laika tradīcijām un zināšanām, par netveramo satikšanos ar savējiem un veļu mielastu, par pasaules kārtības un dzīvības likumu apzināšanos, pieņemšanu un pēctecību. Veļu jeb dievaiņu laiks vienmēr ir ticis godā turēts, viņsaulē aizgājušos senčus un labos gariņus pieminot. Iļģi, dievaiņi, ķauķi, vecīši, gariņi, urguči, paurīši, veļi – seno senču gari šajā laikā nāk apciemot mūs kā neredzami palīgi, kā iekšēji tik tikko jaušami padomdevēji, kā savējie.
Vairāk nekā kilometru garā pastaiga pa neparasti izgaismoto Brīvdabas muzeja ekspozīciju būs pieejama tikai 10 vakarus. Gaismu pastaigas takas stāstus radījuši Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja folkloras eksperti. Gaismas objektus veidos pieredzējusī Ziemas Gaismas dārza komanda, projektā iesaistījušies Latvijas gaismotāji un video satura veidotāji. Takā noskaņu radīs īpaši pasākumam ierakstītas tautasdziesmas, darbosies kafejnīca.
Rudens gaismu taka Veļi Brīvdabas muzejā būs atvērta no 25. oktobra līdz 3. novembrim Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Takas seansu sākums vakaros plkst. 19.00, 20.00 un 21.00, no 27. oktobra - arī plkst. 18.00. Biļetes bilesuparadize.lv