Viņš norādīja, ka "Positivus" festivāls ir pirmais, ko VDI sodīja ar naudas sodu, jo pērnā gada festivālā brīvprātīgie nodarbināti bez darba vai citiem līgumiem, taču festivāla rīkotāji šim sodam nepiekrita, tādēļ VDI lēmums ir pārsūdzēts.
"Tā dēļ, ka pagājušajā gadā mums uzklupa VDI, ar brīvprātīgo darbu mums ir sarežģīti. Šogad mēs slēdzam darba līgumus ar jauniešiem, jo mums viņus vajag un arī jaunieši grib pie mums darboties. Mēs esam ņēmuši piemēru no ārzemēs notiekošiem festivāliem, kur jaunieši iemaksā tā dēvēto drošības depozītu, ko pēc festivāla saņem atpakaļ, ja ir nostrādājuši tās stundas, par kurām sākumā esam vienojušies," sacīja Majors.
"Positivus" festivāla rīkotāji kā absurdu uzskata to, ka VDI uz brīvprātīgo darbu skatās tikai caur Darba likumu, taču festivāla rīkotāji uz to skatās no nevalstisko organizāciju puses.
"Darba inspekcija šo pasākumu uzskata par komercpasākumu, kur brīvprātīgo darbs nevar būt piesaistīts vispār, taču rodas jautājums, kā tad ir ar Dziesmu svētkiem, kur arī biļetes pārdod un arī tiek piesaistīti brīvprātīgie darbinieki. Ar ko viņi ir labāki? Šis jautājums joprojām nav sakārtots. Absurds ir tajā, ka šogad ir brīvprātīgo gads, bet pagājušajā gadā pēc festivāla mēs saņēmām šo nepatīkamo lēmumu no VDI, tādēļ šogad tiešā veidā mums nav brīvprātīgie," skaidroja Majors.
Viņš vēstīja, ka brīvprātīgo darbu festivālā vēlas veikt ne tikai jaunieši no Latvijas, bet arī kaimiņvalstīm, taču šogad to visu nākas ievērojami samazināt. "Mēs nevaram vairs šiem jauniešiem uzticēt daudzus darbus, jo tagad kad mēs par viņiem maksājam nodokļus, tad labāk algojam kvalificētāku darbaspēku. Šobrīd nav skaidrs, kā likumdošana uz šo brīvprātīgo darbu skatās, tādēļ šis jautājums ir jāsakārto un jāsaprot, kā uz to skatīsies turpmāk," uzsvēra festivāla rīkotājs.
VDI pērn festivāla "Positivus" rīkotājus sodīja ar 4000 latu naudas sodu, jo pasākuma laikā vairāk nekā 100 personas kā brīvprātīgie tika nodarbināti bez darba vai citiem līgumiem. VDI pērnā gada 16.jūlijā Salacgrīvā pārbaudīja mūzikas festivālu "Positivus" uz vietas festivālā, kā arī vēlāk, veicot dokumentu pārbaudi, tika konstatēts, ka ieejas biļešu skenēšanā, ieejas aproču pārbaudē un dažādos citos ar festivāla norisi saistītos darbos brīvprātīgi tika nodarbināti 162 jaunieši. Ievērojot to, ka ar brīvprātīgajiem darbiniekiem nebija noslēgts darba līgums vai kāds cits civiltiesisks līgums, VDI ieskatā šīs personas tika nodarbinātas nereģistrēti, par ko VDI piemēroja naudas sodu.