Pirmajā festivāla gadā auditorijai tiek piedāvāta bagātīga un daudzveidīga multimediju mākslas programma, ko veido gan jaundarbi, gan jau izrādīti multimediāli mākslas darbi, kas festivāla nedēļas laikā būs pieejami Valmierā.
Pieci jauni mākslas objekti, ko veidojuši Latvijā zināmi jauno mediju mākslinieki – Sabīne Šnē, Eltons Kūns, Miķelis Mūrnieks, Santa France un Ieva Vīksne, – būs apskatāmi ar papildinātās realitātes lietotnes ART+ piedāvātajām iespējām. Sadarbībā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem mākslinieces Karīnas Vītiņas vadībā tapusi multimediāla instalācija Noturēties virs ūdens, kas veltīta mentālās veselības tēmai un festivāla nedēļā būs apskatāma Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bijušajā peldbaseinā.
Festivāla programmu papildinās vēl divas speciāli šim notikumam veidotas izstādes. Mākslas projektā Pilsētas vibrācijas, kas norisināsies Valmieras Valsts ģimnāzijas izstāžu zālē Ledus pagrabs, Valmieras skaņas pārvērtīsies telpiskā audio instalācijā, kuras centrā būs cilvēks un viņa atbilde ārējām vibrācijām. Šo neierasto skaņas un attēla sinerģiju veido skaņas mākslinieks Pēteris Pāss sadarbībā ar fotogrāfu Mareku Blūzmani. Video darbu sēriju Dievišķā attēls, kas tapusi ar mākslīgā intelekta palīdzību, pirmo reizi plašākai auditorijai prezentēs jauno mediju mākslinieks Jurģis Peters. Festivāla vizuālo identitāti izstrādājis grafiskais dizainers Ģirts Reiniks.
Viens no festivāla ilgtermiņa mērķiem ir veidot dialogu starp tehnoloģu piedāvātajām iespējām un dažādām mākslas formām, tāpēc ar viesizrādi Labra nams un izpētes darbnīcu Lokācija, mikrotoņi, horeogrāfija Valmierā viesosies laikmetīgās dejas apvienība IevaKrish, savukārt virtuālās realitātes brillēs būs iespējams pieredzēt speciāli šai tehnoloģijai veidoto Nacionālā teātra izrādi Atver acis (rež. Valters Sīlis).
Visplašākajai mērķauditorijai piektdienas, sestdienas un svētdienas vakarā tiks piedāvāta gaismas pastaiga gar Dzirnavu ezeriņu pilsētas centrā, ko veido gaismu mākslinieki Those Guys Lighting, savukārt Pārgaujā (Amatnieku parkā Cēsu ielā 20) būs iespējams pieredzēt interaktīvu skaņas projekciju, kas tapusi sadarbībā ar multimediju mākslinieku Mārtiņu Dāboliņu.
Festivāla mākslas programmu papildinās starptautisks forums Vai jaunietim vajag kultūru? par digitālās transformācijas ietekmi, kā arī mākslas un kultūras produktu veidošanu jauniešu auditorijai, kas norisināsies 1. martā kultūrtelpā Akustika. Forumu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus.
Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls ir pirmā no Dinamiskās pilsētas programmas ilgtermiņa iniciatīvām, kas turpina Valmieras kultūras dzīves attīstības virzienus, kas iezīmēti, Valmierai kandidējot Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulam. Festivālu organizē Story Hub un Valmieras novada pašvaldība.
Plašāka informācija par festivāla programmu pieejama gan Valmieras novada pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv, gan sociālajos medijos – Valmieras Starptautiskā multimediju festivāla Facebook un Instagram kontos, festivāla notikuma lapā, kā arī Dynamic.Valmiera Facebook un Instagram kontos.