Traģiskākais ugunsgrēks noticis piektdienas vēlā pēcpusdienā Preiļu novadā. Plkst.17.39 ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka kādā dzīvojamā mājā izveidojies liels sadūmojums un nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka no ēkas nāk dūmi un deg dīvāns ar sadzīves mantām trīs kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst.18.39 ugunsgrēks tika likvidēts.
Kā skaidroja VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece, lai gan ēkā bija uzstādīti dūmu detektori, kas nostrādāja un ugunsdzēsējus glābējus izsauca kaimiņi, kas detektoru bija dzirdējuši, tomēr konkrētajā istabā, kur izcēlās ugunsgrēks un atradās cilvēks, kā arī blakus esošajās istabā, dūmu detektoru nebija vai arī tie bija demontēti.
Palkavniece atgādināja, ka dūmu detektori ir nepieciešami ikvienā mājoklī, jo, izveidojoties sadūmojumam, tie ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, pievērsīs cilvēku uzmanību, ļaus pašam izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. No 2020.gada 1.janvāra katrā dzīvoklī būs obligāts vismaz viens dūmu detektors, bet katrā privātmājā vismaz vienam dūmu detektoram vajadzēs būt uzstādītam katrā stāvā. Tomēr VUGD aicina iedzīvotājus uzstādīt dūmu detektorus katrā telpā, kurā uzturas mājokļa iemītnieki, izņemot vannas istabu.
"Ja mājoklī ir tikai viens dūmu detektors, tad izceļoties ugunsgrēkam kādā no tālākajām istabām, tas nostrādās tikai tad, kad dūmi būs sasnieguši konkrēto telpu, kur ir detektors. Pie tam, ja durvis starp istabām ir aizvērtas, tas paildzinās laiku, līdz dūmi izplatās pa citām istabām," skaidroja VUGD pārstāve.
Piektdien četri ugunsgrēki dzēsti novados, četri Rīgā, bet trīs citās pilsētās.
24 stundu laikā VUGD veicis arī 19 glābšanas darbus - astoņus novados, astoņus Rīgā, bet trīs citās pilsētās.
Šogad kopumā Latvijā dzēsti 7966 ugunsgrēki, tostarp 2769 reizes degusi kūla. Ugunsgrēkos gājis bojā 61 cilvēks, bet 215 cietuši, liecina VUGD apkopotā statistika.