Laika ziņas
Šodien
Apmācies

VID sāk kriminālprocesu par "aplokšņu algām" kuģu būves un metāla konstrukciju izgatavošanas uzņēmumā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada septembrī ir uzsākusi kriminālprocesu par "aplokšņu algu" izmaksu kuģu būves un metāla konstrukciju izgatavošanas uzņēmumā, portālu Diena informē VID.

VID šī gada decembrī Rīgā veica piecas  kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās un automašīnā.

Kratīšanu laikā tika atrasta un izņemta skaidra nauda vairāk kā 12 000 eiro apmērā, algu izmaksu saraksti, aploksnes ar personas datiem un summām, shēma ar naudas līdzekļu paskaitījumiem, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2019.gada janvāra līdz 2020. augustam grāmatvedības reģistros nav pilnā apmērā uzrādījis darba samaksu, un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algas daļu ir izmaksājis skaidrā naudā. Uzņēmumā kopā tika nodarbināti ap 80 darbiniekiem.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un  valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts ieņēmumu dienests norāda, ka cīņa ar "aplokšņu algām" ir viena no šī gada prioritātēm.

Top komentāri

Strādāja, nodarbināja cilvēkus
S
Maksāja daļu algas legāli, par to arī samaksāja nodokļus. Daļu algas maksāja aploksnēs. No tās valsts saņēma tikai PVN un akcīzi. Tagad vairs nestrādās. Nemaksās vairs algas ne legāli, ne nelegāli, un nemaksās vairs nekādus nodokļus.
Diferencētais murgojums
D
Valsts ar diferencēto neapliekamo minimumu veicina lētā darbaspēka un aplokšņu algu ekonomiku, savukārt normālu algu sektorā, maksājot algas legāli, esam konkurētnespējīgi ar kaimiņiem. Ja uzņēmums cenšas izdzīvot un maksā daļu algu aploksnēs, tad reizēm atrodas kāds neapmierinātais un nāk krimināls. Tā nu mēs te nīkuļojam - ar vienu roku spiežam maksāt aploksnēs, ar otru par to sodām.
AINIS
A
Smieklīgi ... Latvijā aktuāls ir cits jautājums - cik ir tādu uzņēmumu kas nemaksā aplokšņu algu
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Distancēsimies vairāk(8)

Līdz ar strauju saslimstības ar Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, kas prognozēti vēl palielināsies, valdība lēma, kā jau to solīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P), palielināt sociālās dist...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas