Deputāti uzskata, ka likums nav pieņemts konsultējoties ar pašvaldību un tās iedzīvotājiem, līdz ar to ir prettiesiski ierobežotas pašvaldības tiesības, un tas ir pretrunā ar Satversmes 1.panta un 101.panta noteikumiem, jo Satversmes 1.pants nosaka, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, bet Satversmes 101.pants nosaka, ka ikvienam Latvijas pilsonim ir tiesības likumā paredzētajā kārtībā piedalīties valsts un pašvaldību darbībā. Tas ir pretrunā arī ar Eiropas vietējo pašvaldību hartas 5.panta noteikumiem, prasības pamatojumā norādījuši deputāti.
LETA jau ziņoja, ka lēmumu vērsties ST pieņēmuši vairāki novadi, kuri apstrīd administratīvi teritoriālo reformu. Tā Kandavas novada pašvaldība ST cenšas panākt novada saglabāšanu, Salas novads iebilst pret pievienošanu Jēkabpilij, Limbažu novads - pret Skultes pagasta iekļaušanu Saulkrastu novadā.
Savukārt Salacgrīvas vietvara uzskata, ka Salacgrīvas novada iekļaušana Limbažu novadā faktiski likvidē Salacgrīvas novadu kā atsevišķu, patstāvīgu teritoriālu vienību ar savām pašnoteikšanās tiesībām un pārvaldi, būtiski samazinot Salacgrīvas novada iedzīvotāju tiesības regulēt savu dzīvi un saglabāt savu lokālo identitāti, tādēļ iesniegusi pieteikumu ST. Tiesā vērsusies arī Inčukalna pašvaldība.
ST ir ierosinājusi lietu par administratīvi teritoriālajām izmaiņām Limbažu novadā un uzaicinājusi Saeimu līdz 16.septembrim iesniegt ST atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.
Lietas sagatavošanas termiņš ir noteikts šā gada 16.decembris. Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lems pēc lietas sagatavošanas, norādīja ST.