Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Noslēdzies pirmais etaps avārijas seku likvidēšanā Siguldā pie Gaujas

Noslēdzies pirmais etaps avārijas seku likvidēšanai Peldu ielā, Siguldā, kur augusta vidū konstatēja būtiskas plaisas ielas virskārtā, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane.

Viņa stāstīja, ka ir veikta krasta nostiprināšana un patlaban turpinās ceļa izbūves darbi, kurus iepirkumu procedūras rezultātā veic būvuzņēmējs SIA Strauteks, norokot nestspēju zaudējušā ceļa klātni un ieklājot ģeorežģi 50 centimetru biezumā, kā arī izbūvējot šķembu drenējošu pamatni, uz kuras tālāk izbūvēt ielas konstrukciju.

Patlaban norit drenējošā jeb salizturīgā slāņa izbūve divās kārtās, pēc tam tiks būvēts šķembu slānis, uz kura tiks uzklāts asfaltbetona segums. Kopējo darbu izmaksas ir vairāk nekā 564 000 eiro.

Brikmane piebilda, ka darbu veikšanas apstākļi ir apgrūtinoši, jo smagā transporta piekļuve objektam ir apgrūtināta un mainīgie laikapstākļi palēnina darba gaitu, tomēr būvuzņēmējs apliecinājis, ka tiek mērķtiecīgi strādāts, lai vēl šajā būvniecības sezonā tiktu pabeigts šis projekts un atjaunota transporta satiksme.

Nelabvēlīgu apstākļu gadījumā 200 metru garajam Peldu ielas posmam, kurā notiek avārijas seku likvidēšanas darbi, tiks uzklāts ceļa segums, bet labiekārtošanas darbi turpināsies nākamajā sezonā.

Pašvaldības pārstāve teica, ka turpmāk Peldu ielā varēs pārvietoties ar ātrumu 30 kilometri stundā. Ielas platums saglabāsies līdzšinējais - pieci metri, bet tiks paplašinātas ceļa nomales gājēju un velosipēdu drošākai kustībai.

Jau ziņots, ka šonedēļ valdība nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai 210 000 eiro pārskaitīšanai Siguldas novada pašvaldībai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar avārijas seku likvidēšanu Peldu ielā, Siguldā, un novērstu starptautiski nozīmīga pasākuma norises apdraudējumu bobsleja un kamaniņu trasē Sigulda.

Jau ziņots, ka augusta vidū Siguldas novada pašvaldības speciālisti Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošajā Peldu ielā vairākus metrus no krasta pamanīja vietu Gaujā, kurā novērota saduļķota ūdens veidošanās, un konstatēja būtiskas plaisas ielas virskārtā. Uz brauktuves tika novērota garenplaisu tīkla paplašināšanās un atdalījušos plakņu iesēdumu padziļināšanās.

Atbilstoši ģeoradara mērījumiem, ceļa uzbēruma malas sēšanās bija vērojama vismaz 80 metru garā ielas posmā un pastāvēja iespēja, ka esošie procesi var izraisīt visas nogāzes nekontrolētu noslīdējumu, izraisot vēl lielākus postījumus minētajā teritorijā. Tā rezultātā Peldu ielā tika slēgta gājēju un transporta kustība, un piesaistīti ģeologi un citi speciālisti bīstamās situācijas izpētei, sacīja Brikmane.

Ņemot vērā, ka Peldu iela nodrošina piekļuvi privātīpašumiem, atrakciju parkam Tarzāns, Gaujas peldvietai un blakus esošajam kempingam, kā arī bobsleja un kamaniņu trasei Sigulda, lai nodrošinātu piekļuvi trasei smagajai tehnikai, kā arī ir vienīgais evakuācijas ceļš ārkārtas gadījumos, Peldu ielas avārijas likvidēšanas darbi tika uzsākti nekavējoties.

Papildus tam jāatzīmē, ka ceļa atjaunošanas darbi un steidzama satiksmes atjaunošana jāveic, lai varētu nodrošināt bobsleja un kamaniņu trasē Sigulda 2019./2020. gada ziemas sporta sezonā paredzēto starptautisko sacensību rīkošanu.

Šajā sezonā bobsleja un kamaniņu trasē plānots Pasaules kausa posms kamaniņu sportā, 2020.gada Eiropas čempionāts un Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, Eiropas kausa posms bobslejā un skeletonā, kā arī starptautisko komandu treniņi, kuri jau patlaban notiek.

Peldu ielas avārijas situācijas posma inženierģeoloģijas izpēti, projektēšanu un dokumentācijas izstrādi veica AS Ceļu projekts.

Ņemot vērā, ka Gaujas senielejā pietiekami bieži notiek izskalojumi vai noslīdējumi, Peldu ielas posms turpmāk būs jāuzrauga pastiprināti, īpaši pavasaros palu laikā.

 

Top komentāri

Buks
B
Tā izskatās, ka tajā Siguldā večiem ir nopietns kampiens. Ja 200m garam sūda celiņam ir radušās /būtiskas plaisas/ un tās var novērst vienīgi ar pusMiljona+ sabiedrības līdzekļu injekciju- cepuri nost! Kas vēl būtu tajā sādžā darījies, ja būtu atvērusies /olimpiskā sile/? Gaujas bagarēšanas projekts, lai Viking Line varētu dapeldēt līdz Siguldai jau tāds nieks vien bija.
A
A
ko Mitrais darīs ar iepirktajiem olimpiskajiem īpašumiem?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Solis uz visiem pieejamu pirmsskolu ir gauss(2)

Daina Kājiņa, kas pirmsskolas izglītībā strādā jau trīsdesmit gadu, intervijā Aismai Orupei uzsver: privātais sektors ir sevi pierādījis kā labu spēlētāju. Ne velti Rīgā ir 150 privāto bērnudārzu...

Okupācijas muzejs pārtop(20)

Šobrīd VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) vadībā turpinās darbi Strēlnieku laukumā 1, Rīgā. Vienlaikus ar atjaunoto Latvijas Okupācijas muzeju (LOM) un tā Nākotnes namu top memoriāls padomju okupācij...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas