Jēkabpilī, piemēram, tas nozīmē, ka 216 neiroloģisko pacientu izmeklējumus saņemt nevarēs. Tagad Zvīdris gaida skaidrojumu no NVD puses, un līdz tam piedāvātais līgums parakstīts netiks.
Ļoti līdzīga situācija ir Vidzemes slimnīcā – rindas tagad tikai pieaugs. Kā Dienai pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, ambulatorajiem pakalpojumiem finansējums samazināts apmēram par 30 000 eiro. Šī summa praksē nozīmē viena mēneša visu ambulatoro speciālistu pieņemšanas par valsts apmaksātiem pakalpojumiem. Tie ir ķirurgi, traumatologi, neirologi, infektologi, pediatri un citi.
Kopējā summa, par kādu finansējums reģioniem sarucis, gan nav vēl zināma. Latvijas slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs Dienai norādīja, ka vēl tiek apkopota informācija no visām slimnīcām, bet ir arī tādas, kurām finansējums samazināts pat par 100 000 eiro. Neizpratnē esot arī pašvaldības, kuras aicina slimnīcas šādus līgumus neparakstīt.
Neoficiāla informācija, ka reģioniem domātā nauda aizgājusi Rīgas virzienā, ir arī Muskovam. Tajā pašā laikā viņš norāda, ka rindas ir arī Vidzemes slimnīcā. Arī šeit slimnīcas vadība bija lūgusi ministriju piešķirt papildu finansējumu tieši ambulatorajiem pakalpojumiem, jo ar esošo noteikti nepietiek. Paziņojumi par rindu garumu tāpat lasāmi Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas mājaslapā ar piebildi, ka finansējuma trūkst. Arī tur lūgts piešķirt lielākus līdzekļus, lai ambulatoros pakalpojumus cilvēki varētu saņemt savlaicīgi.
Visu Annas Strapcānes rakstu No vienas kabatas pārliek otrā lasiet otrdienas, 29. marta laikrakstā Diena!