Par likumprojekta nodošanu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai kopumā nobalsoja 57 deputāti – no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Nacionālās apvienības, "Saskaņas centra" (SC), kā arī deputāti no "Par labu Latvijai" (PLL).
Pret bija viens deputāts – Madars Lasmanis no "Vienotības", bet pārējie šīs apvienības frakcijas pārstāvji atturējās. Balsojumā atturējās arī Andris Šķēle (PLL).
Atbildīgās komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS) no tribīnes uzsvēra, ka ir veikti konkrēti aprēķini, cik tas izmaksās, un šie dati tiks analizēti komisijā. Grozījumi par pensiju indeksāciju attiekšoties uz 430 tūkstošiem pensionāru.
Ilze Viņķele ("Vienotība") bija pret indeksācijas atjaunošanu, jo esot dažādi veidi, kā atbalstīt pensionārus, kas esot mazāk sāpīgi sociālajam budžetam. Šis risinājums esot "vienkāršākais un plakanākais veids".
"Vai neesam neko mācījušies no krīzes, ka katrs ietaupītais lats nav uzreiz jāliek lietā," viņa atspēkoja Barčas teikto, ka naudu varētu iegūt no bezdarbniekiem plānotās naudas, kas tik lielā apmērā nebūs nepieciešama.
Viņķele pabeidza uzrunu, atsaucoties uz pazīstamo pavāru Mārtiņu Rītiņu: "Kas var būt labāk par šo? Bet tam jābūt ar atbildi ilgtermiņā, risinājumam arī pēc Saeimas vēlēšanām."
Ja no oktobra tiktu indeksētas pensijas līdz 165 latiem, šogad no valsts sociālās apdrošināšanas un valsts budžeta būtu nepieciešami 7,5 miljoni latu, bet nākamgad – 34 miljoni latu, liecina Labklājības ministrijas aprēķini.