Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Arī svētdien monitorēs situāciju pēc naftas produktu noplūdes Juglas ezerā

Juglas ezerā piektdien konstatēti naftas produkti ļoti plānā kārtiņā 100 kvadrātmetru platībā, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālas vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis.

Piesārņojuma savākšanai uzliktas absorbējušās bonas, un VVD pārstāvji turpinās situācijas monitorēšanu arī svētdien. Jasinskis pieļāva, ka ūdenī varētu būt nonākuši pāris vai daži litri naftas produktu, jo jau neliels to daudzums spēj aizņemt lielu ūdens platību.

Visdrīzāk ūdenī nonākusi dīzeļdegviela. Spriežot pēc citiem gadījumiem, iespējamais cēlonis var būt gan izskalojumi no lietus kanalizācijas, gan negodprātīga rīcība, kādam izlejot kaut ko vairs nevajadzīgu, skaidroja Jasinskis.

Pārbaudīti arī apkārtējie uzņēmumi, taču nekādi pārkāpumi nav konstatēti. VVD aicina iedzīvotājus, kuriem ir zināms, kā Juglas ezers ticis piesārņots, ziņot par to dienestam.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece aģentūru LETA informēja, ka piektdienas vakarā pēc plkst. 20 tika saņemts izsaukums uz Juglas ezeru, kur ūdenī bija redzami naftas produktu pleķi. Glābēji, izmantojot norobežojošās un absorbējošās bonas, naftas pleķus ierobežoja.

Uz vietas uzraudzību tālāk veica pašvaldības policija un par situāciju tika informēts arī VVD, pastāstīja VUGD pārstāve.

Top komentāri

Monitorēs?
M
Varētu mazliet papūlēties tikt prom no tik uzkrītoša švaukstisma. Pavirša attieksme pret valodu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Par ceļošanu būs jāatskaitās(5)

Cerībā Latvijā ierobežot Covid-19 izplatību, kas saistīta ar ārvalstnieku ieceļošanu un arī vietējo iedzīvotāju atgriešanos valstī no ārzemēm, Ministru kabinets šonedēļ pieņēma vairākus lēmumus. Vien...

Informāciju nevis izmanto, bet pārsūta tālāk(8)

Vai Ilzes Znotiņas vadītais Finanšu izlūkošanas dienests (FID) ir gatavs vienlīdz ieinteresēti un objektīvi izmeklēt ikvienu potenciāli noziedzīgi iegūtu līdzekļu izmantošanas gadījumu, vai a...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas