Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

FOTO: Cilvēki aktīvi izmanto autosatiksmei slēgto Blaumaņa ielu

Turpinot mobilitātes eksperimentu, sestdien, 1. februārī, Blaumaņa iela visā garumā tika atvēlēta gājējiem, velobraucējiem, kā arī dažādām uzņēmējdarbību veicinošām iecerēm un citām aktivitātēm.

Blaumaņa ielas atbrīvošanu no transporta plūsmas izmantoja gan uzņēmēji, kas bija izvietojuši dažādas ēdienu un dzērienu tirdzniecības vietas, gan vietējie iedzīvotāji un nevalstiskās organizācijas, piedāvājot dažādas izklaides iespējas. Blaumaņa ielas, Kr.Barona ielas un Pērses ielas skvērā Rīgas domes Satiksmes departaments bija izveidojis stendus ar informāciju par iecerētajiem mobilitātes pasākumiem galvaspilsētā, tāpat bija iespējams pārrunāt iecerēto ar Satiksmes departamenta vadību, pilsētplānotāju Viesturu Celmiņu un pārstāvjiem no apvienības Pilsēta Cilvēkiem un Rīgas Centra attīstības biedrības.

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) informēja, ka nākamais eksperiments paredzēts martā, kad  gājējiem un velobraucējiem varētu tikt slēgta Ģertrūdes iela, savukārt aprīlī kārta pienāks Stabu ielai. "Kopā ar speciālistiem atzinām, ka Barona iela un Miera tomēr nebūtu labākā vieta šādām aktivitātēm drošības apsvērumu dēļ. Tā vietā esam iecerējuši maijā slēgt satiksmei Brīvības ielu pie Ministru kabineta un Tērbatas ielas posmu pie Saktas ziedu tirgus," norādīja Burovs.

Kā iepriekš ziņots, katra mēneša pirmajā sestdienā Rīgas dome plāno slēgt privātajam transportam kādu no centra ielām, atvēlot to gājējiem un velobraucējiem. Mobilitātes eksperimenta mērķis ir atdzīvināt pilsētas centru, veicinot iedzīvotāju mobilitāti un pilsētvides attīstību. 

Pirmā vieta, ko slēdza privātajam transportam, bija Tērbatas ielas posms.

Top komentāri

Rezultāts?
R
Tā iela ir slapja un tukša. Mani dara uzmanīgu šī LETas “ziņa” jo acīmredzami tiek manipulēts viedoklis. Kautkāds samākslots gabals. Aizejiet paši un pārliecinieties, ka tie divdesmit cilvēki, kas nīkulīgi staigā turpšurp 500 metru garā posmā, nav saucami par “ aktīvu ielas izmantošanu“. Katrā ziņā tas neatsver pat to astoņu policijas ekipāžu nodarbināšanu un karstās tējas kioska sasliešanu.
hmm
h
Viena lieta ir pārveidot kādu ielu par gājēju ielu uz visiem laikiem un pavisam cita lieta ir ķēmoties, slēdzot dažādas ielas uz vienu dienu mēnesī.
Kuzja un Muris
K
Kāpēc tas pārītis ar suni nevarētu tikpat labi iet pa tukšo gājēju ietvi?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas