Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -5 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 1. decembris
Emanuels, Arnolds

Rīgas dome atbalsta centralizētu ietvju tīrīšanu ziemā

Rīgas dome šodien pieņēma grozījumus Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošajos noteikumos, kas paredz centralizētu ietvju tīrīšanu ziemā.

Uz jauno ietvju tīrīšanas sistēmu plānots pāriet trīs gadu laikā. Tuvākajā ziemas sezonā plānots centralizēti attīrīt Rīgas vēsturiskā centra ietves. Vēsturiskajā centrā aptuveni trešo daļu tīrīs Rīgas teritorijas labiekārtošanas pārvalde, bet pārējo tīrīs uzņēmējs, kas tiks noskaidrots iepirkumā.

Pēc gada centralizēta ietvju tīrīšana tiks īstenota vēsturiskajā centrā, kā arī pirmās un otrās kategorijas ielās. Trešajā gadā ietves centralizēti tiks tīrītas arī trešās kategorijas ielās.

Plānots arī atkalas laikā ļaut ietves kaisīt ar sāli, lai palielinātu drošību. Savukārt pārējā laikā ietves drīkstēs kaisīt ar smilšu un sāls maisījumu.

Pašlaik spēkā esošais regulējums nosaka, ka privātīpašniekiem ziemas laikā ir jānotīra sniegs no koplietošanas ietvēm, kas pieguļ viņu īpašumiem. Praksē ir pierādījies, ka ne visi īpašnieki šo viņiem uzlikto pienākumu pilda apzinīgi, atšķiras redzējums par to, kādiem standartiem jāatbilst notīrītajām ietvēm, turklāt ir ietvju posmi, par kuru piederību vispār nav skaidrības un kas līdz ar to paliek netīrīti. Pašvaldība arī atzīst, ka līdzšinējā sistēma bijusi netaisnīga.

Ietvju centralizēta kopšana Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargsjoslā 2022.gadā izmaksāšot 150 000 eiro, savukārt visu ietvju tīrīšana - ap 3 miljoniem eiro gadā.

Ietvju centralizēta kopšana ziemas sezonā nozīmēs ietvju attīrīšanu no sniega, ietvju kaisīšanu ar smilts un sāls maisījumu, kā arī kaisāmā materiāla savākšanu no ietvēm pēc ziemas sezonas beigām. Tāpat kā līdz šim par pagalmu, kāpņu, ieeju, iebraucamo ceļu u.c. tīrīšanu un kaisīšanu ziemā būs jārūpējas īpašniekiem vai namu apsaimniekotājiem.

Tāpat īpašniekiem un namu apsaimniekotājiem arī turpmāk būs jāveic namu jumtu tīrīšanas rezultātā uz brauktuves un ietves sabirušā sniega savākšana. Pārējā laikā teritoriju, kurām piegulst ietves, īpašniekiem ietvju tīrība būs jānodrošina tāpat kā līdz šim, tai skaitā, veicot lapu un atkritumu savākšanu.

Pagājušajā ziemā saistībā ar stipro snigšanu Rīgā nolīgtie uzņēmumi netika galā ar sniega tīrīšanu. 

Netika turpinātas līgumattiecības ar Vides pakalpojumu uzņēmumu SIA "Clean R", savukārt "Rīgas namu pārvaldnieks" lauza līgumu par šo pakalpojumu ar AS "Ferrus".

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas