Kā skaidroja ministrijā, OECD pārstāvji ieradušies Rīgā, lai pārrunātu iestāšanās sarunu progresu. OECD delegācija, kuru vadīja OECD Juridiskā dienesta vadītājs Bonuči, tikās ar atbildīgo institūciju amatpersonām, lai apspriestu līdz šim paveikto, atlikušos atvērtos jautājumus un vienotos par turpmākajiem darbiem, kas jāveic, lai Latvija no OECD dalībvalstīm saņemtu uzaicinājumu pievienoties organizācijai.
OECD Juridiskā dienesta vadītājs Bonuči atzinis, ka izvērtējumi Latvijai būtiskās tautsaimniecības nozarēs ir noslēgušies lielākajā daļā OECD komiteju, un šobrīd tiek finalizētas iekšējās procedūras formālo lēmumu apstiprināšanai.
Jomas, kurās tuvākajās nedēļās Latvijai jāuzrāda tālāks progress, ir kukuļošanas apkarošana starptautiskajos biznesa darījumos un valsts kapitālsabiedrību pārvalde. Sarunās ar atbildīgajām institūcijām OECD pārstāvji tika informēti par nepieciešamās likumdošanas apstiprināšanas gaitu un esošās likumdošanas ieviešanas aspektiem.
Paredzēts, ka iestāšanās 34 pasaules attīstītāko valstu blokā Latvijai dos būtiskus ieguvumus, tostarp uzlabos Latvijas starptautisko kredītreitingu, kas savukārt ietekmē procentu likmi, par kādu valdība un uzņēmumi var piesaistīt finansējumu. Tādējādi samazinās valsts parāda apkalpošanas izmaksas, skaidroja ĀM.
Tāpat dalība OECD nozīmē atbilstību noteiktiem/augstiem standartiem uzņēmējdarbībā, investīciju vides sakārtošanā un investīciju aizsardzībā. Pēc iestājas OECD Latvija tiks iekļauta OECD veiktajos tautsaimniecības nozaru politikas pārskatos un pētījumos, statistikas un citās datubāzēs. Šiem pētījumiem ir augsta ārvalstu investoru, starptautisko finanšu institūciju un uzņēmēju uzticība.
Iestāšanās OECD arī veicinās cīņu ar korupciju, pilnveidojot tiesisko ietvaru un ieviešot to praksē. Latvijai arī uzlabosies tiešie ekonomiskie sakari ar OECD dalībvalstīm, kā arī Latvija kļūs ekonomiski atpazīstama valstīs, ar kurām līdz šim ekonomiskajā un tirdznieciskajā sadarbībā nav pilnībā izmantots viss potenciāls.
Paredzēta arī iespēja vērtēt un uzlabot Latvijas izglītības sistēmu saskaņā ar citu OECD dalībvalstu labākajiem piemēriem, tai skaitā par darba tirgum nepieciešamo prasmju attīstīšanu. Tāpat notiks valsts pārvaldē strādājošo kompetences un zināšanu uzlabošana un pilnveidošana. Latvijas valsts pārvaldei tiks nodrošināta pieeja plašai un daudzpusīgai ekspertīzei, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākos risinājumus konkrēto politiku uzlabojumiem.