Viņš norādīja, ka tieši LBAS savulaik ir izteikusi šādu ideju, ņemot vērā, ka Latvijas Pašvaldību savienība nepiekristu pazemināt IIN, jo lielāko to ieņēmumu daļu veido tieši šis nodoklis.
Krīgers minēja, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība) esot izteikusies, ka sociālo nodokli šādā gadījumā vajadzētu samazināt darba devējiem, tomēr, kā norāda LBAS vadītājs, darba ņēmēju sociālā nodokļa likmes samazināšana līdz pirmskrīzes līmenim - 9% - ir vienīgā saprātīgā iespēja.
LBAS stingri iestājas par to, lai tieši darba ņēmēji izjustu algu pieaugumu no nodokļu izmaiņām.
Krīgers arī piebilda, ka par šīm un citām idejām vēl notiks diskusijas Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes budžeta un nodokļu apakšpadomē.
Jau ziņots, ka IIN mazināšanas vietā varētu koriģēt uz leju sociālo nodokli, 18.jūnijā pēc Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdes atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma.
Saistībā par iespējamajām izmaiņām nodokļu sistēmā premjerministre stāstīja, ka gaidāmas karstas diskusijas par IIN, kas nākamā gada budžetā ieplānots par vienu procentpunktu zemāks nekā patlaban.
"Iespējams, piedāvāsim adekvātus citus priekšlikumus, piemēram, koriģēt uz leju sociālo nodokli. Savukārt augt varētu akcīzes nodoklis un dabas resursu nodoklis," idejas par iespējamajām izmaiņām nodokļos ieskicēja Straujuma. Tiesa, viņa atturējās komentēt konkrētākas ieceres, jo vēl nav sagatavoti priekšlikumi.
Tomēr Ministru prezidente uzsvēra, ka nodokļus nav plānots būtiski paaugstināt. "Valdība patlaban nediskutē par izmaiņām galvenajos nodokļos," norādīja Straujuma.