"Pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmuma par televīzijas programmas Rossija RTR retranslēšanas un izplatīšanas aizliegšanu Latvijas teritorijā vēl lielāku aktualitāti iegūst cīņa ar satura nelegālajiem vai tā sauktajiem pirātiskajiem izplatītājiem. NEPLP lēmums attiecas uz Latvijas jurisdikcijā legāli strādājošiem uzņēmumiem, taču nav noslēpums, ka minētais televīzijas kanāls, tāpat kā liels apjoms cita satura joprojām pieejams ar nelegālo izplatītāju starpniecību,” uzsver biedrības Nē, pirātismam Latvijā vadītāja Dace Kotzeva.
Nelegāla satura izplatīšana TV platformās un internetā Latvijā sasniedz visai lielus apjomus, saskaņā ar biedrības aplēsēm – vismaz 20 procentus.
Lai apvienotu spēkus cīņā pret nelegālu mediju satura izplatīšanu, biedrība ir izveidojusi ciešu sadarbību ar tiesībsargājošajām un kompetentajām institūcijām, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi, Valsts ieņēmumu dienestu un NEPLP.
Biedrība Nē, pirātismam Latvijā dibināta 2015. gada 11.decembrī. Tās mērķis ir aktīvi vērsties pret televīzijas programmu un filmu izplatīšanu bez ražotāja vai piegādātāja atļaujas, kā arī sekmēt televīzijas programmu tiesisku pārraidi telekomunikāciju tirgū. Nē, pirātismam Latvijā aizstāv savu biedru intereses un vienlaikus vēlas sniegt ieguldījumu ēnu ekonomikas samazināšanā TV un filmu izplatīšanas jomā. Biedrībai Nē, pirātismam Latvijā radniecīgas organizācijas ir izveidotas un sekmīgi darbojas Ziemeļvalstīs un Igaunijā.
Nē, pirātismam Latvijā dibinātāju skaitā ir tādi pazīstami TV nozares uzņēmumi kā Viasat AS Latvijas filiāle, Lattelecom, Baltcom un Pirmais Baltijas kanāls, kā arī filmu izplatītāji Forum Cinemas un Cinamon Kino.