Politiķe portālam Diena.lv jau iepriekš bija sacījusi: "Apmaksāta politiskā reklāma ir balstīta uz emocionāla iespaida radīšanu, kam maz sakara ar konkrētā politiskā spēka programmu, tā izvirzītajiem kandidātiem un to zināšanām. Apmaksāta politiskā reklāma ir dārgs priekšvēlēšanu saziņas veids. Tās izgatavošana un izvietošana medijos prasa ievērojamus līdzekļus. Latvija nav ar ievērojamiem resursiem un plašu, turīgu uzņēmumu klāstu bagāta valsts, tāpēc, piesaistot ziedojumus, politiskās partijas ir spiestas sīvi konkurēt savā starpā un var nonākt situācijās, kad tās zaudē neatkarību lēmumu pieņemšanā".
"Politisko partiju saziņu ar vēlētājiem nepieciešams padarīt tiešāku un kvalitatīvāku. Nepieciešamas diskusijas un programmatisko nostādņu skaidrojums, lai vēlētāji apzinātos, kādu politisko spēku tie izvēlas un kādu programmu tas īstenos," norādīja L.Čigāne.
Kā ziņots, Saeima 29.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma jauno Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu, kas, apvienojot līdz šim vairākos atsevišķos likumos noteikto kārtību, noteiks aģitācijas un tās uzraudzības kārtību pirms Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanām. Likums paredz, ka televīzijā 30 dienas pirms vēlēšanām būs aizliegtas politiskās reklāmas.