Viņš uzsvēra, ka 2012.gada budžeta grozījumos līdzekļi varētu tikt iedalīti programmām, kurām nebūs ietekme uz nākamā gada valsts budžetu. Nozīmīgi esot arī panākt, lai budžeta deficīts šogad nepārsniegtu 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP).
Dombrovskis uzsvēra, ka maksimālā summa, par kuru varētu būt runa, ir 60 līdz 68 miljoni latu, taču ministriju pieprasījumi ir par ievērojami lielāku summu.
Līdzekļi varētu tikt novirzīti slimnīcu problēmu risināšanai, mātes un bērna veselības programmai, Latvijas Nacionālajai operai, Dziesmu un deju svētku rīkošanai, kā arī izdevumiem, kas saistīti ar Rīgu kā kultūras galvaspilsētu 2014.gadā. Papildus līdzekļi varētu tikt piešķirti arī ceļu remontiem un Latvijas Radio uz jauniešu auditoriju orientētas mājaslapas izveidei.
Valdības sēdē tiks izskatīts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais informatīvais ziņojums par ministriju un citu centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem priekšlikumiem valsts budžeta grozījumiem. Pirms valdības sēdes FM aģentūrai LETA neatklāja, cik daudz līdzekļu ministrijas un citas iestādes pieprasījušas budžeta grozījumos.
Aptaujājot ministrijas, aģentūra LETA noskaidroja, ka vislielāko summu - 34,6 miljonus latu - šā gada budžeta grozījumos vēlas iegūt Veselības ministrija. Tās lūgtais papildu finansējums tiktu novirzīts rindu mazināšanai uz speciālistu konsultācijām, dienas stacionāros sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī rindu mazināšanai stacionārajā rehabilitācijā. Papildu līdzekļi tiks pieprasīti arī endoprotezēšanas operācijām, medicīniskajiem un laboratoriskajiem izmeklējumiem, invazīvajā kardioloģijā, mikroķirurģijā, izgulējumu ārstēšanai, zāļu kompensācijai un citiem pasākumiem.
FM šā gada budžeta grozījumos lūgs piešķirt papildu līdzekļus 13,3 miljonu latu apmērā iemaksām Eiropas Savienības budžetā. Latvijas iemaksas Eiropas Savienības 2012.gada budžetā tiek palielinātas par aptuveni 13,282 miljoniem latu, pamatojoties uz šā gada 20.jūnijā Eiropas Komisijas publicēto priekšlikumu Eiropas Savienības 2012.gada budžeta grozījumiem un saskaņā ar atjaunotajiem Latvijas makroekonomiskajiem datiem, skaidro FM.
Kultūras ministrija budžeta grozījumos prasījusi papildu aptuveni astoņus miljonus latu, Labklājības ministrija iesniegusi papildu finansējuma pieprasījumu 3,9 miljonu latu apmērā, Izglītības un zinātnes ministrija budžeta grozījumos pieprasījusi 2,527 miljonus latu, Zemkopības ministrija - aptuveni 1,3 miljonus latu. Ārlietu ministrijas budžeta grozījumos ir papildus pieprasījusi 908 683 latus, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija - 833 000 latu.
Papildu finansējumu vēlas arī Satiksmes ministrija, lai segtu AS "Pasažieru vilciens" parādu par infrastruktūras izmantošanu VAS "Latvijas Dzelzceļš".
Prokuratūra šā gada valsts budžetā prasa piešķirt 382 798 latus, bet Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs - 86 500 latus.
Ministru kabinets šodien slēgtajā sēdes daļā izskatīs ar citus ar valsts budžetu saistītus jautājumus - ziņojumu par finanšu situācija veselības aprūpes jomā, ziņojumu par Dziesmu un Deju svētku sagatavošanas un sarīkošanas budžetu, ziņojumu par nepieciešamo papildu finansējumu ministrijām, lai nodrošinātu ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu saistītos organizēšanas izdevumus un nodrošinātu valsts līdzfinansējumu kultūras programmas īstenošanai.
Tiks spriests arī par papildu nepieciešamo finansējumu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē 2015.gadā sagatavošanai un nodrošināšanai, par sociālās aizsardzības jomas tiesību normām, kurām jāsāk darboties 2013.-2015.gadā, kā arī par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm uzturdevas kompensācijas integrēšanu mēnešalgā.