"Būtu naivi cerēt, ka no tā iegūs pašreiz ekonomiski vājie reģionu punkti," vērtēja ekonomists, bilstot, ka nabadzīgākās pašvaldības turpinās saņemt līdzekļus no izlīdzināšanas fonda. "Ja mēs pārdalām šo naudu no centrālās valdības uz pašvaldībām, jautājums pilnībā atrisināts nebūs."
Kā daudz nozīmīgāku jautājumu par IIN pārdali starp valsti un pašvaldībām Kazāks minēja spēju nodokļus iekasēt. Viņš norādīja, ka ik gadu Latvijā tiek tērēts par vienu miljardu latu vairāk, nekā oficiāli tiek nopelnīts, kas liecina par ēnu ekonomikas apjomu.
Kā ziņots, patlaban IIN ieņēmumu proporcija ir 80% pašvaldībām un 20% - valsts budžetam. Tā kā no šā gada sākuma IIN likme samazināta līdz 24%, bet nākamajos divos gados to plānots ik gadu samazināt par diviem procentpunktiem, 2015.gadā sasniedzot 20%, pašvaldības vēlas saņemt lielāku daļu no IIN ienākumiem.
Pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa iniciatīvas rīkotajā tikšanās reizē ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) un finanšu ministru Andri Vilku (V) Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis norādīja, ka saņēmis solījumu, ka valdība ir gatava runāt par IIN pārdali starp pašvaldībām un valsti 2014.gada un 2015.gada kontekstā.
Finanšu ministrija norādīja, ka ir gatava piedāvāt priekšlikumus iedzīvotāju IIN ieņēmumu bāzes samazinājuma kompensēšanai pašvaldībām.