Eksperte norāda, ka šādam paziņojumam ir saskatāmi divi iemesli. Mazāk ticamais scenārijs varētu būt, ka tā ir Krievijas stratēģija ar ilgtermiņa mērķi Donbasu padarīt par iesaldēto konfliktu un pakāpeniski institucionalizējot esošo situāciju Ukrainā. Otrais un visticamākais scenārijs varētu būt, ka DTR vadītājs ar saviem izteikumiem centās ietekmēt 19. jūlijā notikušās sarunas par Minskas vienošanos.
Pirmkārt, nozīmīgi ir tas, ka šāds paziņojums no Zaharčenko puses nāca vienu dienu pirms Minskas pārrunām, otrkārt, Ukrainas parlamentā tiek virzīta iniciatīva par Donbasa demilitarizāciju, papildina eksperte.
Šāds paziņojums kopumā ir uzskatāms par deklaratīvu ne tikai tāpēc, ka Zaharčenko jau iepriekš ir izcēlies ar līdzīgiem paziņojumiem, bet arī tāpēc, ka ir skaidrs, ka Ukraina šādu scenāriju nekad nepieņemtu, turklāt arī Rietumvalstis ir izteikušas savu nosodījumu šāda veida izteikumiem un apstiprinājušas savu atbalstu Minskas vienošanās ieviešanai, norāda RSU starptautisko attiecību eksperte, LĀI pētniece Ilvija Bruģe.
Kopumā šķiet, ka šis Mazkrievijas projekts paliks vien kā DTR līdera iztēles auglis. Interesanti būs raudzīties uz to, kā Krievija tālāk reaģēs uz šo izteikumu un vai netiks novērotas pārmaiņas arī DTR vadībā. Pētniece norāda, ka raugoties no Krievijas skatupunkta, Doņeckai ir nepieciešams tāds līderis, uz ko Krievija var paļauties.
ņirga
Kremlin.ru
žirņaks