Viņš norāda, ka daudzu privātmāju īpašnieku šodienas realitāte ir tāda, ka 200–300 latu mēnesī jāmaksā tikai par apkuri. "Energoresursu cenām augot, aptuveni 40% privātmāju īpašnieku vairs nespēj nomaksāt pat apkures izmaksas, nerunājot par mājas apsaimniekošanu. Šāda situācija izveidojusies nekvalitatīvas ēkas siltināšanas dēļ, jo siltums burtiski gāžas prom pa slikti nosiltinātām vietām," uzsver eksperts.
Viņš norāda, ka īpaši tas attiecas uz privātmājām, kas celtas pirms būvniecības krīzes - aptuveni pieciem septiņiem gadiem. Arī pirms 20 un vairāk gadiem celtajās privātmājās ir ļoti augsti apkures rēķini, jo konstrukcijās iestrādātie siltumizolācijas materiāli ir novecojuši.
"Diemžēl ļoti lieli rēķini par apkuri bieži ir arī privātmājās, kas celtas pirms diviem trim gadiem, jo Latvijā ēku siltināšanas kvalitātē joprojām ir ļoti daudz problēmu," uzsver Tučs, piebilstot, ka pēdējos gados uzņēmums "RB&B" pārsvarā pārbūvē pirms trim, pieciem, septiņiem gadiem celtas privātmājas.
Galvenie iemesli, kāpēc siltināšanas kvalitāte Latvijā joprojām ir tik zemā līmenī, ir tas, ka būvniecības veikalos piedāvā ļoti daudz un dažādus siltumizolācijas materiālus un siltināšanas sistēmas, taču, izpētot tos, var secināt, ka lielākā daļa šo materiālu nav īpaši kvalitatīvi, norāda eksperts.
"Labu siltināšanas efektu ar tiem panākt ir neiespējami. Kvalitatīvi siltumizolācijas materiāli ir salīdzinoši dārgāki. Tā kā Latvijas tirgū ir lielāks pieprasījums pēc lētajiem siltumizolācijas materiāliem, tirgotāji vietējā tirgū dārgos un kvalitatīvos materiālus gandrīz nemaz nepiedāvā," skaidro Tučs.
Kabans
Lauķis
Kad sāksim pildīt EK direktīvu?