“Valdošā koalīcija savu piedāvājumu pamato apgalvojot, ka nav svarīga deputāta piederība kādai pašvaldības iedzīvotāju grupai, bet ir svarīgi, ka deputāts spēj strādāt visa novada interesēs un deputātu skaitam nav nozīmes. Par šo argumentāciju valdošajiem būtu jāatceras arī tad, kad runa būs par Eiropas Parlamentu. Pēc šīs loģikas sanāk, ka tas, ka par Latvijai svarīgiem jautājumiem lems Horvātijas pārstāvji EP nav nekas īpašs. Jo uz Latviju taču ir jāskatās Eiropas Savienības kopskatā un nav svarīgi, vai mūsu valsts vārdā lems deputāts no Latvijas vai deputāts no Horvātijas”, norāda deputāts.
“Pēc tā, ka ar valdošās koalīcijas gādību Latvijā tika praktiski iznīdēta jebkādu tautas referendumu iespēja, turpinot vispārējo demokrātijas apkarošanu valstī, tā piedāvā samazināt arī konkrēto pašvaldību iedzīvotāju iespējas virzīt savus pārstāvjus pilsētu un novadu pārvaldībā”, saka A.Elksniņš.
“Piedāvātais likumprojekts ir pilnīgi absurds no juridiskā viedokļa un bezjēdzīgs no visiem pārējiem. Arī Venēcijas komisijas rekomendācijas mūsu koalīcijas pārstāvjiem nav glaimojošas – vēlēšanu reglamentējošos tiesību aktus demokrātiskā valstī jāpārtrauc pārskatīt vismaz gadu pirms paredzētajām vēlēšanām”, tā Saeimas deputāts.
“Likumprojektā izmantotā pieeja pašvaldību domju deputātu skaita samazināšanai ir matemātiska, tās pamatā nav neviena racionāla argumenta un ar šādu pieeju var nonākt līdz absurdam, piemēram, deputātu skaitu varētu samazināt arī līdz vienam”, uzsver A.Elksniņš.
“Mulsina arī Reformu partijas vadītāja Valda Zatlera paustais, ka aprēķinos ir izmantots Latvijā dzīvojošo skaits, lai gan, visiem zināms, ka nepilsoņiem ir liegts piedalīties pašvaldību vēlēšanās”, turpina viņš.
“Nav meklētas likumsakarības deputātu skaita pamatojumam pašvaldībās, nav arī neviena ārvalstu piemēra, kas pamatotu šādu deputātu skaita samazinājumu. Nav pat neviena Latvijas eksperta viedokļa par šādu ierosinājumu. Turklāt, šādai deputātu skaita samazināšanai iebilst pašas pašvaldības”, uzskaita deputāts.
“Pašvaldību deputātu skaita samazinājuma dēļ samazināsies iespēja, ka ikvienai teritoriālā iedalījuma vienībai novadā, ko apdzīvo noteikta iedzīvotāju kopiena, domē ir savs pārstāvis. Turklāt, joprojām nav izvērtēti administratīvi teritoriālās reformas ieguvumi un zaudējumi pašvaldībās, bet jau tiek veikta kārtējā “revolūcija”. Arvien vairāk šķiet, ka vadmotīvs visām šīm valdošās koalīcijas darbībām ir “Aiz mums kaut lai zeme deg”, norāda A.Elksniņš.