Gada laikā rūpniecības produkcijas izlaide pakāpusies par 0,7%. Primārais izaugsmes veicinātājs bija apstrādes rūpniecība - par 1,9%. Savukārt ieguves rūpniecība un karjeru izstrāde piedzīvoja kritumu 0,5% un elektroenerģijas un gāzes apgāde 4,5% apmērā.
Lielākais ražošanas apjoma pieaugums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē (+29%). Septembrī strauju lēcienu no mīnusiem plusos spēja panākt ķīmijas nozare (+24%), kas būtiski uzlabo visas apstrādes rūpniecības izredzes gada nogalē jau iziet nelielos plusos. Tāpat izaugsmi turpināja nozīmīgākās apstrādes rūpniecības nozares, respektīvi, kokapstrāde (+9%), pārtikas ražošana (+8%) un metālapstrāde (+6%).
Šis gads iezīmēja vairākus negatīvus pagriezienus rūpniecībā, kā dēļ kopējie apjomi paslīdēja zem pērn sasniegtā līmeņa. Patlaban galvenie negatīvie faktori ir meklējami Liepājas Metalurga darbības apturēšanā un darba apjomu samazināšanos kuģu būvē un remontā.
Pašreizējās tendences ļauj saglabāt vērtējumu, ka apstrādes rūpniecība ir tuvu tam, lai gadu noslēgtu ar nelielu izaugsmi. Pozitīvā virzība eirozonas un tuvējo reģionu rūpniecības indikatoros ļauj izteikt šādas prognozes. Savukārt to, vai rūpniecība kopumā spēs pārspēt pērnā gada apjomus, vēl koriģēs laikapstākļi. Visumā strauji pavērsieni šogad nav gaidāmi, taču nākamgad izaugsme varētu kļūt nedaudz raitāka, kam par pamatu būs reģiona ekonomikas atgūšanās un, iespējams, arī Liepājas Metalurga darbības atsākšana.