Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Piektdiena, 8. novembris
Agra, Aleksandra

Ģimenes ārsti: Diskutēt par obligāto veselības apdrošināšanu varēs tad, kad veselībai atvēlēs 4,5% no IKP

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
jurjanis
j
Protams, protams - nauda berama liekšķerēm, tikai ne vārda par izcenojumu samazināšanu tām pašām kvotu pārbaudēm. Nu atklājiet, atšifrējiet, no kādām summām izaug simtos eiro mērāmo mamo un citas grafijas. Mati ceļas stāvus, tāpat kā par zāļu cenām.
un tad
u
kad Latvijā tiks Uzbūvēta Nesagaidītā Industriālā ekonomika! 25 gados, Nekas nav izdarīts, lai šādā Nabadzībā Latvija nebūtu! Jūs iedomājieties? Ja mēs nebūtu saņēmuši no EU, visus šos Miljonus, kurus Mūsējiem, Lēmējiem ir iedevuši! Lielākā daļa Latviešu tautas to vispār nejūt! Vienkāršs, Vidēja līmeņa cilvēks to vispār nejūt! Neko nav sajutis, ar darba iespējām Latvijā, ar darba samaksu! Algas viņiem ceļoties! Lūk Valdībai, Saemam, administratīvām personām protams! Bet nejau vienkāršam iedzīvotājam! Strādāt nav kur! Ja ir, tad darba samaksa, kā Etiopijā!
jau invalīds
j
Diskutēt nepieciešams par ģimenes ārstu institūciju kā tādu, par pienākumiem , tiesībām. Pacientiem nav skaidrs šis jautājums. Kāpēc ir ārsti, kuri saucas "ģimenes ārsti", taču īpašu interesi par ģimenes locekļu veselības stāvokli neizrāda. Kurš no jums ir uzaicināts uz veselības pārbaudi kaut reizi ? Es nē, eju , kad ienāk prātā. Nauda tiek pārskaitīta ģimenes ārstiem kādam nolūkam? It kā vienu reizi varot ģimenes ārstu apmeklēt bez maksas, bez pacienta nodevas? Vai jūs esiet to pieredzējis? Es nē. Domāju, ka arī šajā institūcijā nepieciešamas reformas, kontrole... Man ir sajūta, ka manam ģimenes ārstam manas ģimenes locekļu veselības stāvoklis ir pilnīgi vienaldzīgs. Bet cik cītīgi staigāja pa dzīvokļiem un vāca pacientues. Varbūt savāca par daudz? Jānosaka kaut kādas arī kvotas pacientu skaitam. Vai vismaz nosauksim viņus kaut kā citādi - medlietvedis...
Gints
G
Lasot Latvijas ģimenes ārstu asociācijas vadītājas Sarmītes Veides skaidrojumu,ir skaidrs viens-arī viņa nav informēta par to,kas vispār ir obligātā veselības apdrošināšana,kāda tā bija pirmskara Latvijā un kāda tā ir šodien pārējās ES valstīs! Pirmkārt jau tūlīt jājautā,kāpēc tad obligātā veselības apdrošināšana neizslēdz veselu rindu iedzīvotāju grupu-tepat blakus-Igaunijā un Lietuvā? Otrkārt: kāpēc tad mums vajadzētu vēl gadus divdesmit diskutēt,ja varam pārņemt jau gatavu Igaunijas un Lietuvas tik ilgus gadus praksē pārbaudīto veselības apdrošināšanas variantu? Neder tikai Latvijai,tāpat kā visā pasaulē dominējošais progresīvais ienākuma nodoklis un samazināta nodokļa likme pārtikai? Vajag kaut ko īpašu,pasaulē vēl neredzētu? Vai tad ar neizdevušos eksperimentu-ienākuma nodokļa pakāpenisku samazināšanu bagātajiem uz nabagu rēķina vēl nepietika?
Ieva
I
Piedod, bet izlasi līdz galam: ilgstošos bezdarbniekus svītrojam uzreiz. Tos, kam darba devējs pateicis: vai nu alga, bet nekādu nodokļu, vai ne algas, ne nodokļu, arī, tāpat visus pašnodarbinātos, kas nesavāks pietiekamu summiņu.... Savukārt, ja runa ir par klasisko apdrošināšanu, tad svītrojam praktiski visus invalīdus (vairākumam nepietiek pat zālēm, kādai tur vēl apdrošināšanai) un lielāko daļu cilvēku ar hroniskajām slimībām. Daļa no viņiem, protams, nomirs pēkšņā nāvē (īpaši vīrieši, kam ir bijis viens vai vairāki infarkti), taču lielākā daļa vizināsies ar ātro palīdzību uz slimnīcām, kuru viņu uzstutēšanai kājās, līdz nākamajai reizei, tērēs summas, ar kurām laicīgi varētu ārstēties ilgu laiku..... Ak, jā, un vēl, protams, ir cilvēki ar sliktu iedzimtību: atklās, piemēram, tavai mammai/māsai/tantei BRCA1 vai BRCA2 gēnu mutāciju, un tevi varēs pasūtīt pierādīt, ka tev tās nav (bet, ja būs, pieprasīt lielākus maksājumus), jo te tev nav nekāda ASV, kur apdrošinātājiem aizliegts diskriminēt cilvēkus iedzimtības dēļ!
  • 1
  • 1
Diskutēt iespējams tad,ja ir ar ko
D
Bet mēs netiekam informēti par obligāto veselības apdrošināšanu pat Igaunijā un Lietuvā,kur tā sekmīgi darbojas jau veselus trīspadsmit gadus! Nerunājot jau nemaz par pārējām Eiropas Savienības valstīm,lai gan Latvija ir viena no ES dalībvalstīm! Obligātā veselības apdrošināšana,lai arī ne pati labākā,taču pastāv pat Grieķijā,kuru tik ļoti kritizēja mūsu politiķi-sākot no Kampara un beidzot ar Dombrovski! Kāda tā ir? Neesat tik kautrīgi,pastāstiet arī mums! Jo nebūs taču godīgi apdrošināt no valsts budžeta veselību tikai imigrantiem,ministriem un valsts kapitālsabiedrību valdēm!
Nepietiek naudas?
N
Tad kāpēc nodokļu maksātājiem Latvijā jāuztur 13 ministrijas,ja pat Eiropas bagātākajai valstij,ar četrkārt lielāku iedzīvotāju skaitu-Šveicei,pilnīgi pietiek ar 7? Nav mums kur naudu likt? Kāpēc pirmskara Tautas labklājības ministrijas Veselības departamenta 17 darbinieku vietā,šodien mums ir jāuztur Veselības ministrijas 109 darbinieki? Un,kādam nolūkam ir vajadzīgi vēl šie Komunikācijas departamenti vai nodaļas? Lai pateiktu,ka nav naudas? Un vēl parlamentārie sekretāri-šie kurjeri starp ministriju un Saeimu,kā tos nodēvēja pat viens no parlamentārajiem sekretāriem pats! Pat bijušais premjers Valdis Dombrovskis savulaik ministrijām piedāvāja pašām izlemt par viņu nepieciešamību! Ja valstij nepietiek naudas pat savu pilsoņu veselības aprūpei,ir jāievieš Briseles progresīvais ienākuma nodoklis,nevis tas jāsamazina uz pensiju un PVN rēķina,jāievieš Ziemeļvalstu (kuru ekonomiskās attīstības modeli izvēlējusies arī Latvija) diferencēto kapitāla pieauguma nodokli!
Ieva
I
Un par progresīvo nodokli arī pateica vēl latu laikā: progresīvo likni sākot no 240 vai 250 latiem, lai gan iztikas minimums tobrīd bija ap 200, bet vientuļajiem vēl daudz vairāk.
  • 0
  • 0
Ieva
I
Papīru čabinātāju, protams, ir par daudz, bet neaizmirsti, ka tavos pirmskara laikos nekā daudz vairāk par ķirurģiju nebija, un arī tad apendiksa izoperēšana jau bija pamatīgs piedzīvojums. Izmeklēšana - rentgens un tas, ko dakteris spēj saklausīt, uzčamdīt. No zālēm - caurejas līdzekļi, vemjamzāles, klizmas, kaut kādas zāles pret caureju, kaut kas pret sāpēm, tas arī praktiski viss. Ar to arī viens ierēdnis ar sekretāri tiktu galā. Un pabalstu pirmskara Latvijā arī .....
  • 0
  • 0
Diskutēt,gadiem ilgi,varēs arī pēc
D
Ja jau obligāto veselības apdrošināšanu-slimokases,varēja atjaunot jau 2002.gadā Lietuva un Igaunija,tad var arī Latvija! No kurienes tad uzrodas nauda algu griestu atcelšanai daudzajiem valdības padomniekiem,algu un prēmiju divkāršošanai valsts uzņēmumu padomēm,migrantu veselības apdrošināšanai no puspasaules,iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanai politiķiem,trekno gadu padomju atjaunošanai valsts uzņēmumos,algu paaugstināšanai Saeimas deputātiem un pat Saeimas ģenerālsekretāra amatam?
Ieva
I
Sākt vajadzētu ar to, ka veselības aprūpei nepieciešamo naudu jārēķina atbilstoši vajadzībām, nevis procentiem no kopprodukta. Bet tas, ka obligāta apdrošināšana, kad visi pērk polises un saņem tikai tik, cik maksā attiecīgā polise, nestrādā, pierādā pat daudzu pieredze Latvijā, jo apdrošinātājs nav ieinteresēts, lai tu jebko tērētu, tāpēc darīs visu iespējamo, lai tev neļautu ārstēties (tērēs apdrošināšanas maksājumos tieši šim mērķim).
Ieva> Pietuka Krustiņš
I
Nu re, ja pašam par visu tik un tā jāmaksā, tad kāda velna pēc (pie mūsu zemajiem ienākumiem) vēl barot apdrošinātājus? Īpaši, ja viņi ir apdrošināšanas lobētāju čomi un ģimenes locekļi?
  • 0
  • 0
Pietuka Krustiņš
P
Līdzšinējā "veselības apdrošināšana" daļēji sedz tikai pacenta līdzmaksājumus, kuri sastāda mazu daļu no ārstēšanas izmaksām ( lasi : varbūt tikai santehniskos, elektrības un pieķēzītās veļas mazgāšanas izdevumus).
  • 0
  • 0
savādi gan
s
bet kā tie ģimenes ārsti var tik labi dzīvot???
dr.F.
d
Ģimenes ārsti vienmēr atradīs vismaz 10 iemeslus, lai neko nedarītu.
Vija
V
Kāds finansējuma mērķis ir valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām??????????? Līdz šim biju domājusi, ka viens no mērķiem ir medicīna.
kāpec tad vajag tos 4,5 % ja ir obl
k
tad sanāktu ka es maksāju dubultā, gan nodokļos tos 4,5% , gan vel par veselibas apdrošināšanu. es kā vienkārš pateretājs tā negribu. ar obligāto apdošināšanu es saprotu ka man nodokļos iekasē mazāk, bet man toties katru gadu noteikta summa jāsamaksā veselibas apdošināšana, lai medicinai butu nauda. un tad pēkšņi izrādisies ka nākas likvidet visas tās 101 aģentūras un citādie piedēkļi pie veselibas ministrijas jo apdrosinātājs maksā tik par reālo nepieciešamo darbu neviss par nevienam nevajadzigu ierēdni. šobrid mums budzets veselibai ir ap 500 miljoniem bet reāli medicinai aiziet tik aptuveni trešā daļa. pārejais kautkā izkūst pa ceļam
:)
:
Nav pareizi šo murgu saukt par apdrošināšanu. To var saukt par instrumentu nodokļu iekasēšanai, lai gan stipri mazefektīvu. Un tad to vajadzētu administrēt VIDam, nevis ārstiem uzkraut pienākumu būt par nodokļu inspektoriem.
jautājums
j
bet pasaules blandoņām imigrantiem, kuri ir gana bagāti, lai vācijā brauktu ar taksi (!!!) no vienas pilsētas uz otru, tiem gan būs valsts apmaksāta veselības apdrošināšana!
atbilde
a
Stājies musulmaņos, tad Straujuma priekš tevis ātri pabalstu atradīs.
  • 0
  • 0
kad veselībai atvēlēs 4,5% no IKP,
k
veselības apdrošināšana ir mazāk efektīvs līdzeklis finansējuma savākšanai nekā nodokļi.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kampaņa vai rūpes?

Diskusijas par pārtikas produktu augstajām cenām Latvijā, salīdzinot ar līdzīgām precēm gan Baltijas kaimiņvalstīs, gan arī tālākās Eiropas valstīs, ar lielāku vai mazāku regularitāti uzvir...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē