Vaicāts, vai nestabilitātes iezīmes neliecina, ka Dombrovskis vairs nekontrolē situāciju koalīcijā, politologs atbildēja, ka Vienotība kontrolē vispārējo darba koordināciju un uzrauga valsts naudas tērēšanu. Savukārt novērojamie strīdi ir normāla parādība Latvijas politikā, kad partneri "kārtējo reizi kasās viens ar otru, šūpojot valdību".
Jauna satiksmes ministra meklējumi ir ļāvuši koalīcijas partijām nodarboties ar savstarpēju apcelšanu. Tomēr neizskatās, ka valdība "tūlīt kritīs apkārt", jo nav arī redzama skaidra alternatīva, kas varētu tikt izveidota. Viņš pieļāva iespēju, ka, gadījumā, ja Reformu partija "aizskries projām", viņus varētu aizstāt ar Zaļo un zemnieku savienību.
Tomēr Vienotība un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK darīšot visu, lai nepieļautu šāda scenārija izveidošanos, jo tas var RP dot jaunu elpu, līdzšinējiem koalīcijas partneriem pārmetot pārdošanos no Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas atstādinātajam Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij).
Viņš arī norādīja, ka ir jāskatās reāli, ka 11.Saeima nav principiāli atšķirīga no 10.Saeimas, jo, piemēram, Edmunds Sprūdžs (RP) par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru varēja kļūt, nezinot, cik Latvijā ir pašvaldības. Tāpat šajā parlamentā ir redzamas nacionālās apvienības ambīciju izpausmes.
Kā ziņots, pēdējā laikā koalīcijas partijām vairākos jautājumos ir radušās domstarpības. Partneriem bija nevienprātība par tādiem jautājumiem kā valsts kontroliera izvēle, savukārt nacionālā apvienība rosinājusi ministru darba izvērtēšanu, neizslēdzot iespēju, ka varētu notikt krēslu pārbīde valdībā. Un vakar koalīcijas partneri nobalsoja pret Sprūdža atbalstītajām pašvaldību darbības reformām.