Eksperts lielāko konkurenci prognozē tieši juridisko klientu segmentā, jo tajā iespējams pārdot lielākus gāzes apjomus, turpretī mājsaimniecību segments ir problemātiskāks lielā klientu skaita un mazā patēriņa dēļ.
"Ir pavisam reāli, ka gāzes tirgus atvēršanas brīdī LG uzrodas konkurenti, ņemot vērā, ka jau tagad Lietuvā un Igaunijā ir alternatīvi gāzes tirgotāji. Neizslēdzu iespēju, ka kāds no kaimiņvalstu tirgotājiem raugās Latvijas virzienā un būtu ieinteresēts piedāvāt savus pakalpojumus," uzskata Irklis.
Tāpat varētu parādīties vietējie pakalpojumu sniedzēji. Piemēram, gāzi varētu tirgot arī AS Latvenergo, piedāvājot klientiem elektrību komplektā ar gāzi, kā to Igaunijā dara elektrības tirgotājs Eesti Energia, izrādot sīvu konkurenci vēsturiskajam gāzes tirdzniecības līderim Eesti Gas.
Tāpat Irklis norāda uz sašķidrinātās dabasgāzes iespējām konkurēt ar Krievijas importēto dabasgāzi. Piemēram, Lietuvā jau tagad Gazprom vairs nav galvenais dabasgāzes piegādātājs, turklāt kaimiņvalstī aug sašķidrinātās dabasgāzes apjomi.
"LG ir norādījusi, ka sašķidrinātajai dabasgāzei ir mākslīgi radītas privilēģijas, taču esošā informācija liecina, ka viens no lielākajiem Lietuvas dabasgāzes patērētājiem ir iepircis tieši šo gāzes veidu. Taisnība, ka pērn sašķidrinātā dabasgāze bija dārgāka nekā Gazprom piegādātā gāze, taču tagad situācija strauji mainās. Publiska informācija liecina, ka "Statoil" ir noslēgusi līgumu ar gāzes tirdzniecības kompāniju LitGas par ievērojami zemāku cenu," stāstīja Irklis.
Jau ziņots, ka Lietuvas valsts gāzes tirdzniecības kompānija Litgas, kas ietilpst valsts enerģijas holdingkompānija Lietuvos energija, parakstījusi pārskatīto gāzes piegāžu līgumu ar Norvēģijas koncernu Statoil.
Iepriekš noslēgtā līguma grozījumi palīdzēs samazināt Lietuvas sašķidrinātās dabasgāzes termināļa Klaipēdā uzturēšanas izmaksas, un vienlaikus par vairāk nekā trešdaļu arī saruks cenas gala patērētājiem, paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norādīja Litgas.