Reģistrs būs pieejams tiesībsargājošajām iestādēm, bankām, kurām nepieciešams pārbaudīt datu uzticamību, kā arī iestādēm, kas varētu uzrādīt leģitīmu interesi t.i. presei.
"Ja varētu pieņemt likumu, kur būtu uzrakstīts, tev nebūs pārkāpt likumu, un nākamo, kas atsaucas uz pirmo (..), viss būtu daudz vieglāk,” sacīja Kariņš, norādot, ka reģistrs noteikti palīdzēs samazināt problēmas, tomēr, vienmēr būšot cilvēki, kas pārkāpj likumu.
Paredzēts, ka reģistrs ļaus uzzināt, kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinās godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabos investīciju klimatu dalībvalstīs. Likumprojektā noteikts, ka tiesībsargājošajām iestādēm, kā arī bankām, juristiem, auditoriem un likumprojektā atrunātajām institūcijām būs pieejama informācija par patiesā labuma guvējiem visā ES teritorijā. Tāpat informācija būs pieejama mediju pārstāvjiem un citām institūcijām un personām, veicot reģistrāciju, vēstīja aģentūra LETA.
Lēsts, ka naudas atmazgāšana ir globāla problēma un tās apjomi veido līdz pat 5% no pasaules kopējā iekšzemes kopprodukta (IKP). Lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai, EK nāca klajā ar likumdošanas priekšlikumu. Darbs pie direktīvas izstrādes tika uzsākts jau iepriekšējā EP sasaukuma laikā.
EP gala balsojums, 2.lasījums, par likumprojektu ir plānots 20.maija plenārsēdē Strasbūrā.