"Jāpārstāj domāt rekordu kategorijās - vai sasniegts talkotāju rekords, vai sasniegts savākto atkritumu rekords. Svarīgākais rekords ir tas, ka Latvijā ar katru gadu kļūst arvien mazāk savācamo atkritumu. Domāju, ka pēc trīs līdz četriem gadiem atkritumu vairs nebūs," sacīja Jaunzeme.
Viņa piebilda, ka šogad talcinieku skaits varētu būt aptuveni tāds pats kā pērn - 190 000, taču daudzmaz precīza informācija varētu būt svētdien no rīta. "Pagaidām talku koordinatori vēl visai kūtri sūta īsziņas ar atskaitēm par paveikto," skaidroja Jaunzeme.
Jautāta, kas notiks nākotnē, ja tiešām pazudīs talkās vācamie atkritumi un kas notiks ar talkošanas kustību, Jaunzeme sacīja, ka tad cilvēki pievērsīsies apkārtnes labiekārtošanai.
"Ļoti daudz darāmā ir pagalmu sakārtošanā. Jau šodien novēroju, ka daudzos pagalmos notiek iedzīvotāju pašorganizētas talkas, kurās piedalās gan jaunieši, gan vecāka gadagājuma cilvēki. Būtu ļoti jauki, ja pagalmus varētu labiekārtot ar ziediem, domāju, ka jau nākamgad dāvināsim iedzīvotājiem puķes podos, kuri piekarami pie balkoniem vai palodzēm. Tāpat varētu notikt arī mežu stādīšana," sacīja Jaunzeme.
Viņa piebilda, ka liela uzmanība tiks pievērsta arī ūdenstilpņu sakārtošanai un sadarbībā ar makšķernieku biedrībām un nirēju klubiem vēl esot daudz darāmā. "Ūdenstilpņu dibenā ir neiedomājams daudzums visdažādāko atkritumu un tie būtu jāsavāc," sacīja Jaunzeme.
Jau ziņots, ka šodien no plkst.9 līdz 15 visā Latvijā jau piekto gadu pēc kārtas notiek Lielā talka, kurai oficiāli reģistrētas 1490 talkas norises vietas, kas ir par 153 vietām vairāk nekā pērn, aģentūrai LETA pastāstīja talkas mediju koordinatore Dace Jaunupe-Bargā.
Lielās talkas tradīcija sākās ar vērienīgu talku 2008.gada 13.septembrī - Latvijas 90.dzimšanas dienas pasākumu laikā.