Šī norma īpaši attiecas uz tiem saimniekiem, kuri pieteikušies pasākuma Bioloģiskā lauksaimniecība aktivitātē "Maksājums, lai pārietu uz bioloģiskās lauksaimniecības praksi un metodēm" un uzņēmušies divu vai trīs gadu saistības.
Noteikumi paredz, ka ne vēlāk kā otrajā saistību gadā ir jāapgūst bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošanas pamatiemaņas, apmeklējot vismaz 160 stundu ilgu mācību kursu par bioloģiskās lauksaimniecības praksi un metodēm.
LLKC piedāvā šādu mācību kursu apgūt kā klātienē, tā tālmācībā. Klātienes mācības organizē LLKC reģionālie biroji. Virknē biroju mācības jau sāktas, taču šogad vēl var pieteikties mācībām Limbažos, Daugavpilī, Gulbenē, Talsos, Valkā, Jelgavā un Jēkabpilī.
Klātienes mācības ir bez maksas, taču dalībniekiem jāņem vērā, ka klausītāju skaits grupās ir ierobežots un kursu apgūšanai būs jāatvēl 20 dienas, nodrošinot vismaz 75% apmeklējuma no visa kursa apjoma. Ja apmeklēto nodarbību apjoms būs mazāks, dalībniekam netiks izsniegts apliecinājums par kursa apguvi.
Nākamgad klātienes mācības plānotas Madonas, Preiļu, Liepājas un Kuldīgas birojos, iespējams, arī citviet atkarībā no klausītāju pieprasījuma.
LLKC bioloģiskās lauksaimniecības kursu piedāvā apgūt viena līdz triju mēnešu laikā arī tālmācības ceļā. Papildu informācija un reģistrēšanās mācībām pieejama LLKC mājaslapas sadaļā Tālmācība.
Mācības mācību projektā tiek nodrošinātas Lauku attīstības programmas investīciju pasākumā 2014.-2020.gadam Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi.
Kā ziņots, bioloģiskās saimniecības tiesīgas saņemt vairāku veidu atbalstu, piemēram, par ilggadīgajiem zālājiem - 97 eiro, par dārzeņiem (izņemot kartupeļus) - 399 eiro, par kartupeļiem - 397 eiro, par augļukokiem un ogulājiem - 485 eiro par vienu platības hektāru.