Viņa arī uzskata, ka Latvijai būs jāatgriežas pie ģimenes lietu ministra institūcijas.
"Sprādzienu vairs nesagaidīsim, jo tas fiziski vairs nav iespējams," sacīja organizācijas pārstāve.
Salaka apšaubīja, vai pasaulē bērnus laist ir gatavas jaunās sievietes, kas piedzimušas buma laikā.
"Pieaugumam vajadzētu būt, ja dzemdētu sievietes, kas dzimušas 80.gadu beigās. Bet kas notiek? Cik daudz sieviešu ir izbraukušas no Latvijas, apprecējušās citās valstīs vai brauc studēt un saredz karjeras iespējas citur? Tas ir jautājums – vai viņas sagaidīsim atpakaļ? Krasu lēcienu es neparedzu, bet mans vēlējums – nesabojāt dzīvi tiem, kas Latvijā ir palikuši," aicināja Māmiņu kluba prezidente.
Lai pievērstu uzmanību zemajai dzimstībai Latvijā, 10.Saeimas laikā tika izveidota Demogrāfijas lietu apakškomisija. Salaka norādīja, ka tā ir iespēja deputātiem uzzināt par problēmām, lai gan virzības apakškomisijā paustajiem priekšlikumiem pagaidām neesot.
"Vismaz deputātiem rodas kaut kāda nojēga par to, kas notiek. Tādā ziņā es to vērtēju pozitīvi, lai vismaz dalītos ar informāciju. Tas palīdz tikties iesaistītajām pusēm, bet negatīvi vērtēju to, ka vismaz pagājušās Saeimas laikā tas tika izmantots populistiskiem mērķiem. Nav sajūtas, ka pēc diskusijām tas aiziet arī tālāk, ka ir ir rezultāti," teica Salaka.
10.Saeimas laikā apakškomisiju vadīja Andris Šķēle, bet 11.Saeimā vadību pārņēmis Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Parādnieks. Māmiņu kluba pārstāve pieļāva, ka būs jāatgriežas pie īpaša ģimenes lietu ministra institūcijas.
"Man gribētos, lai ir viens stabils personāžs, pie kura vērsties, kā kādreiz bija ģimenes lietu ministrs, tad vismaz varēja saprast, pie kā iet. Tā bija pirmā ministrija, kuru likvidēja, un jautājumus mētāja no vienas ministrijas uz otru, un neviens atbildību īsti neuzņēmās. Mēs varam redzēt, kā no 2008. un 2009.gada situācija ir pasliktinājusies. Uzskatu, ka kaut kad būs pie tā jāatgriežas. Ja ne ministrija, tad vismaz kāds dienests. Kā tagad strādājam ar demogrāfijas jautājumiem, īsti uz priekšu netiekam," uzskata Salaka.
Jau ziņots, ka tautas skaitīšanas provizoriskie rezultāti liecina, ka desmit gadu laikā Latvijā bērnu skaits samazinājies par 32% un pašlaik ir 291 744 tūkstoši. Bērnu skaits izteikti strauji samazinājies Vidzemes reģionā – par 44,1%, Latgales reģionā – par 41,7%, Kurzemes reģionā – par 36,2% un Zemgales reģionā – par 35,9%.