Sarunā ar Diena.lv D. Melbiksis arī uzsver, ka Nobela miera prēmijas piešķiršana ES rada daudz jautājumu un pārdomu, jo pašlaik gan atsevišķās savienības valstīs, gan ES kopumā ir milzums problēmu. „Var pat teikt, ka, piemēram, Grieķijā, kas ir demokrātijas šūpulis, šobrīd tiek ierobežota demokrātija, jo daudzus lēmumus pieņem troikas – Valūtas fonda, Pasaules Bankas un Eiropas Komisijas, nozīmēti tehnokrāti, un šķiet visai dīvaini, ka Nobela miera prēmiju piešķir par demokrātijas ierobežošanu,” uzskata žurnālists.
Viņš arī pauž viedokli, ka ievērojamas naudas balvas piešķiršana organizācijai, kuras rīcībā tāpat ir milzīgi finanšu resursi, būtībā nozīmē nelietderīgu šo līdzekļu izlietošanu. „Ja šāda balva tiktu piešķirta, piemēram, kādai sieviešu kustībai Ēģiptē, vai kādam no arābu pavasara dalībniekiem, tas būtu liels ieguldījums viņu mērķu sasniegšanā, bet priekš ES mērogiem, tās ir kapeikas, divi eirocenti uz vienu savienības iedzīvotāju.”
„Vienīgais iemesls, kuru es spēju iedomāties, ir – šī prēmija ir tāda kā mierinājuma balvu, aicinājums saņemties, kuru nedaudz ironiskā kārtā izsaka Norvēģija, kas pati nav ES dalībvalsts,” noslēdz D. Melbiksis.