Komentējot faktu, ka Latvija ieņem augsto 28.vietu finanšu ziņu aģentūras Bloomberg veidotajā reitingā ar valstīm, kurās ir vislabākie apstākļi uzņēmējdarbībai, Menģelsone norādīja, ka Latvijas augstā vieta kopējā valstu reitingā vērtējama pozitīvi, tomēr raksturīgi, ka ir vairākas jomas, kurās Latvija jau ilgstoši nespēj sasniegt būtiskus uzlabojumus.
"Latvija tiek zemu vērtēta jomās, kurās iekļauti ar korupcijas uztveri un nodokļu konkurētspēju saistītie jautājumi. Samērā zemais vērtējums attiecībā uz patērētājiem, visticamāk, atspoguļo gan pēdējā laika patēriņa kritumu Latvijā, gan arī jau ilgstoši pastāvējušo problēmu saistībā arī samērā augsto ienākumu nevienlīdzību," secināja LDDK vadītāja.
Viņa arī atzina, ka Bloomberg reitings ir balstīts uz dažādiem citiem indeksiem un valstu rādītājiem, tajā pašā laikā nav skaidrs, par kuriem gadiem ņemti attiecīgie oriģinālie dati.
Jau ziņots, ka Latvijas ierindošana augstāk par Lietuvu un Igauniju ziņu aģentūras Bloomberg veidotajā indeksā Best Countries for Business ir noderīga pašapziņai, tomēr jaunu investīciju piesaisti būtiski neietekmēs, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Politikas nodaļas vadītājs Jānis Butkevičs.
Viņš norādīja, ka žurnāls Forbes pērn rudenī publicēja savu pētījumu par valstīm, kur vislabāk veikt uzņēmējdarbību. Tajā Igaunija ieņēma 16.vietu, aiz sevis atstājot tādas valstis kā Francija un Vācija, kas "Bloomberg" indeksā ir iekļuvušas starp desmit labākajām valstīm. "Kuram no indeksiem ticēt - tā ir katra izvēle," sacīja Butkevičs.
Latvija ieņem augsto 28.vietu finanšu ziņu aģentūras Bloomberg veidotajā reitingā ar valstīm, kurās ir vislabākie apstākļi uzņēmējdarbībai.
Latvijā visaugstāk novērtēts ekonomiskās integrācijas līmenis, kā arī darbaspēka un materiālu izmaksas, savukārt viszemāko novērtējumu saņēmušas biznesa sākšanas izmaksas.
Igaunija Bloomberg reitingā, kurā apskatītas 160 valstis un teritorijas, ierindojas 34.vietā, bet Lietuva - 40.vietā.
Vislabvēlīgākie apstākļi uzņēmējdarbībai ir Honkongā, kam seko Nīderlande, ASV, Lielbritānija un Austrālija.
Bloomberg reitingā apskatītas 160 tirgus ekonomikas, kurās izvērtēti seši faktori, piešķirot tiem novērtējumu no nulles līdz 100 procentiem.
Valstis novērtētas pēc biznesa sākšanas izmaksām, preču pirkšanas un pārvietošanas izmaksām, ekonomiskās integrācijas līmeņa, netaustāmām izmaksām, piemēram, inflācija un korupcija, un vietējo patērētāju bāzes gatavības.
Bloomberg reitingā iekļautas 50 tirgus ekonomikas, kas saņēmušas augstāko novērtējumu.