Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Uzņēmējdarbība

eParakstam Latvijā aprit 15 gadi

4.oktobrī aprit 15 gadi kopš droša elektroniskā paraksta ieviešanas Latvijā. Piecpadsmit gadu laikā iedzīvotāji eParaksta rīkus dokumentu parakstīšanai izmantojuši vairāk nekā 55 miljonus reižu. Vismaz vienreiz eParakstu izmantojusi piektdaļa valsts iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC), kas iedzīvotājiem nodrošina droša elektroniskā paraksta  un nacionālās e-Identitātes apliecināšanas rīkus.

FKTK apstiprina DelfinGroup IPO prospektu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 21. septembra padomes sēdē ir apstiprinājusi Latvijas finanšu koncerna a/s DelfinGroup akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) prospektu. Tādejādi AS DelfinGroup būs pirmais uzņēmums kopš 2017.gada, kurš veiks akciju IPO Nasdaq Riga.

Tiešraide: IV Starptautiskais Ekonomikas Forums

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šodien, 17. septembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 skatīties tiešraidi no IV Starptautiskā Ekonomikas Foruma. Foruma mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības vides attīstību, veltot lielāku uzmanību uzņēmējdarbības attīstību traucējošo aspektu izzināšanai un sniedzot zinātniski pamatotās rekomendācijas mērķtiecīgas valsts un pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas darbības pilnveidošanai.

Starp neražu un spekulācijām

Dabas kaprīzes, kas šogad visai dāsni piemeklējušas Eiropu, nesot gan sausumu, gan plūdus, jau pirms vairākiem mēnešiem nozares speciālistiem likušas izteikt viedokli par gaidāmo cenu palielinājumu pārtikas produktiem.

Palīdz prasme pielāgoties un jaunas idejas

Kā zināms, Covid-19 pandēmija visvairāk skāra ēdināšanas, viesmīlības un tūrisma nozari. Ir dzirdēti vairāki bēdīgi stāsti par to, kā nācies slēgt vienu otru naktsmītni, kā arī tūrisma uzņēmumu, kas līdz šim savu darbību galvenokārt balstīja uz ekskursijām, tātad – uz daudziem apmeklētājiem. Dažam labam tūrisma uzņēmējam pat vajadzējis meklēt darbu pilnīgi citā jomā. Stāsti un pieredze ir ļoti dažāda, tāpat kā dažādi ir cilvēki, viņu spējas, kā arī prasme pielāgoties un izdzīvot krīzes laikā. Atšķirīgi, protams, ir arī apstākļi, kādos uzņēmēji strādā, tāpēc Diena uzklausīja četrus cilvēkus – viesu nama 365 brīvdienas īpašnieci Lieni Pelši Baložos, Rāmavas (Depkina) muižas pārvaldnieci Ilzi Stefaņenkovu Rāmavā, atpūtas kompleksa Sauleskalns īpašnieku Jāni Meijeru Ropažos un zirgu fanu kluba Īriss īpašnieci Ievu Kondrāti Rīgā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide