"Manā skatījumā LRA vēlētos iekļauties valdībā, tomēr pašlaik uzvedas kā mazi bērni, kas cenšas sev pievērst uzmanību, parādot, ka sirgst ar akūtu uzmanības deficīta sindromu," aģentūrai LETA sacīja Mūrniece, komentējot LRA iniciatīvu par viņas atcelšanu no amata.
Mūrnieces skatījumā, LRA pašlaik "jau pārkāpj labas politiskās gaumes robežas". Saeimas priekšsēdētāja šo LRA "uzbrukumu" saista ar NA priekšlikumu par algu iesaldēšanu. "LRA, iespējams, bija iecerējusi veidot politisko kapitālu ar šo jautājumu, bet tas neizdevās," pieļāva Mūrniece.
Savukārt LRA argumenti, prasot viņas atlaišanu, "neatbilst patiesībai", uzskata Saeimas priekšsēdētāja.
Piemēram, pēc Kultūras ministrijas (KM) lūguma, simtgades rīcības plāna izstrādei Saeimas Prezidijs vienbalsīgi deleģējis ģenerālsekretāri Karinu Pētersoni, klāstīja Mūrniece. Savukārt atsevišķi parlamentārieši varētu būt KM izvēle.
Tāpat arī lēmums par ģenerālsekretāri tika pieņemts Prezidijā, jo visi tā locekļi uzskatīja, ka nepieciešams uzlabot Saeimas administratīvo vadību.
Attiecībā uz tikšanos ar LRA pārstāvjiem - viņiem esot piedāvāta iespēja pārrunāt dažādus jautājumus, piebilda Saeimas priekšsēdētāja. Viņa arī norādīja, ka strādā Saeimas komisijās un tajās darbojās arī LRA deputāti, kuriem ir iespēja vienoties par tikšanos.
"Redzēsim, kas notiks, bet gribu pateikt, ka ne pie viena amata es neesmu turējusies un šo darbu daru pēc labākās sirdsapziņas," klāstīja politiķe.
Kā ziņots, Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pagaidām nepauž gatavību parakstīt LRA ierosinājumu par parlamenta priekšsēdētājas atcelšanu no amata.
Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli lemt par parlamenta Prezidija locekļa atsaukšanu var pēc ne mazāk kā desmit deputātu iesnieguma. LRA Saeimā pārstāv astoņi deputāti.
LRA par šo jautājumu nedēļas laikā vēl notiks konsultācijas ar savām nodaļām, biedriem un atbalstītājiem, un pēc tam jautājums par neuzticības izteikšanu Mūrniecei tiks izskatīts ar parlamentā pārstāvētajām politiskajām partijām.