Sarunā ar Diena.lv viņš norāda, ka aiziešana no eirozonas, protams, radītu nopietnus satricinājumus, taču tās būtu īslaicīgas problēmas, kuras ilgtermiņā kompensētu atgriešanās pie Kipras mārciņas. "Cik man zināms, tad ievērojama daļa kipriešu nepavisam nav sajūsmā par eiro, jo pēc tā ieviešanas ilgākā laikā ir piedzīvots ievērojams cenu kāpums - vidēji par 30%, salīdzinoši ir krities kopējais dzīves līmenis, kamdēļ idejai par savas valūtas atjaunošanu ir gana daudz piekritēju," norāda A. Orols.
Viņš arī uzsver, ka "neatkarīga valsts nevar pastāvēt bez savas valūtas", kuras esamība dod iespējas izmantot valsts ekonomiskās priekšrocības un mazināt trūkumus. "Lēmumu, protams, pieņems paši kiprieši, un es pieļauju, ka tā varētu arī būt aiziešana no eirozonas - eiro tomēr ir Kiprai sveša nauda un ierobežo šīs valsts neatkarību," uzskata A. Orols, gan atkārtoti uzsverot, ka tas ir tikai pieļāvums.
Jāatgādina, ka otrdien Kipras parlaments noraidīja ierosinājumu noteikt vienreizēju nodokli banku depozītu turētājiem apmaiņā pret starptautisko aizdevumu.